Evroliga: Real brez Dončića do zmage v Kaunasu, Doellman junak podaljška v Barceloni

Madridski Real je v gosteh premagal Žalgiris z 90:75, Barcelona pa po podaljšku CSKA s 100:98.

11. marec 2016 18.22
11. marec 2016 19.34
BASKETBALL-EURL-KAUNAS-MADRID
M. Ž.
M. Ž.

Kaunas - Košarkarji Reala so v desetem kolu drugega dela evrolige gostovali pri zadnjeuvrščenemu Žalgirisu in ga premagali z 90:75. Luke Dončića ni bilo v kadru madridskega moštva.

Branilci naslova iz Madrida v Kaunasu niso imeli lahke naloge. V prvem polčasu so vseskozi zaostajali in bili ob glavnem odmoru dve točki za domačimi (39:41), nato pa v tretji četrtini pa pripravili preobrat in od 27. minute dalje nadzorovali potek tekme. Real je zabeležil šesto zmago (6:4), Žalgiris pa osmi poraz (2:8).

Litovsko moštvo je na tekmi hitro prevzelo pobudo in po zaslugi Edgarasa Ulanovasa povedlo s 5:0, po petih minutah pa je vodilo z 11:6. Madridčani so hitro izničili zaostanek in tri minute pred koncem izenačili na 13:13, gostitelji pa so odgovorilni s štirimi zaporednimi točkami in četrtino zaključili z vodstvom 17:13.

Žalgiris je tudi v drugi četrtini narekoval ritem in si po slabih štirih minutah priboril prednost osmih točk (29:21), Madridčani pa so bolje zaključili četrtino in se v zadnjem napadu s trojko Sergia Llulla približali na dve točki (39:41).

Real je v tretji četrtini zrežiral preobrat. Najprej je po košu Felipeja Reyesa 3 minute in 45 sekund pred koncem sploh prvič povedel (53:51), nato pa dosegel devet izmed naslednjih enajst točk in imel pred zadnjimi desetimi minutami devet točk zaloge (62:53).

Žalgiris je bil v igri za zmago do 33. minute, ko je zaostajal za štiri (60:64), nato pa sta Andres Nocioni in Augusto Cesar Lima dosegla naslednjih osem točk Reala in mu priborila deset točk prednosti (72:62), ki je Litovci niso mogli izničiti.

Pri Žalgirisu je bil prvi strelec Paulius Jankunas z 21 točkami, pri Realu pa je izstopal Andres Nocioni z 22 točkami in 7 skoki.

Doellman junak razburljive tekme v Barceloni

Barcelona je na domačem parketu po podaljšku premagala moskovski CSKA in zabeležila pomembno zmago v boju za napredovanje v izločilne boje.

Moskovčani so bili v rednem delu blizu zmagi in tri minute pred koncem vodili za osem (82:74), vendar pa se je Barcelona vrnila in s prostima metoma Tomaša Satoranskyja 10 sekund pred iztekom izsilila podaljšek (85:85).

Podaljšek so bolje začeli gostje in vodili za največ štiri točke (95:91), 10 sekud pred koncem pa so imeli še tri točke zaloge (98:95). Nato je na sceno stopil domačin Justin Doellman, ki je 7 sekud pred iztekom zadel trojko za izenačenje, nato pa prestregel podajo Miloša Teodosića iz avta ter zadel zmagoviti met za dve točki.

Pri Barceloni sta največ točk dosegla Ante Tomić (21) in Tomaš Satoransky (19), pri CSKA-ju pa sta bila zelo razpoložena Nando De Colo (30) in Miloš Teodosić (23).

CSKA je kljub porazu zadržal prvo mesto (7:3), Barcelona pa je peta (5:5).

Evroliga, deseto kolo drugega dela

Skupina E

Darušafaka - Anadolu Efes 68:72 (15:13, 11:21, 24:21, 18:17)

(Wilbekin 17, Redding 12; Heurtel 21, Granger 14)

Crvena zvezda - Panathinaikos 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25)

(Kinsey 19, Miller 16; Williams 17, Raduljica 11)

Skupina F

Žalgiris - Real Madrid 75:90 (17:13, 24:26, 12:23, 22:28)

(Jankunas 21, Vougioukas 13; Nocioni 22, Rivers 14)

Barcelona - CSKA Moskva 100:98 (21:24, 26:14, 13:26, 25:21, 15:13) *po podaljšku

(Tomić 21, Satoransky 19; De Colo 30, Teodosić 23)