Evroliga: Izjemni Dragić pomagal Unicaji do zmage nad Efesom

Zoran Dragić je s 24 točkami prispeval levji delež pri zmagi Unicaje nad Efesom s 83:75.

07. marec 2014 19.35
07. marec 2014 20.27
BASKET-EURL-MALAGA-ANADOLU-EFES

Malaga - Slovenski reprezentant Zoran Dragić je navdušil v devetem kolu drugega dela evrolige, v katerem je imel ključno vlogo pri zmagi Unicaje nad Efesom s 83:75 (vrhunci v zgornjem videu).

Mlajši izmed bratov Dragić je v 25 minutah zadel osem izmed dvanajstih metov iz igre (za dve 4:6, za tri 4:6, prosti meti 4:5) ter dodal še 4 ukradene žoge, 3 podaje in 3 skoke (statistični indeks 30).

Unicaja je tekmo začela z delnim izidom 17:1 in prvo četrtino dobila z osemnajstimi točkami razlike (29:11), vendar so se Turki v naslednji četrtini vodnili z delnim izidom 23:12, s katerim so ob polčasu zaostajali za osem (34:42).

Razmerje moči se v drugem polčasu ni spremenilo, saj so domačini nadzorovali potek tekme in pred zadnjimi desetimi minutami vodili za enajst (63:52), kar je bil prevelik zalogaj za Efes.

Pri Špancih sta bila poleg Dragića razpoložena še Jayson Granger s 16 in Mindaugas Kuzminskas s 15 točkami, pri Efesu pa je največ točk prispeval Kostas Vasileiadis (15).

Madridčani do osme zmage

Košarkarji Reala so v devetem kolu drugega dela evrolige v Istanbulu premagali Galatasaray s 85:74 (vrhunce si lahko ogledate v zgornjem videu).

Madridčani so tekmo začeli z delnim izidom 7:0, prav vseh sedem točk Reala pa je dosegel Rudy Fernandez. Gostje so predvsem z njegovo pomočjo dobili prvo četrtino s štirimi točkami razlike (20:16), ob polčasu pa so imeli pet točk prednosti (43:38).

V tretji četrtini je zablestel gostujoči košarkar Luka Mirotić, ki je dosegel 11 izmed 23 točk svojega moštva in mu pomagal do prednosti devetih točk (61:52), Madridčani pa so svoje vodstvo zadržali vse do konca tekme.

Pri Realu je bil najboljši strelec Nikola Mirotić z 18 točkami, Rudy Fernandez jih je dosegel 14, Sergio Rodriguez in Ioannis Bourousis pa po 13. Pri Galatasarayu je bil najbolj razpoložen Zoran Erceg z 18 točkami.

Skupina E

Panathinaikos - Laboral Kutxa 61:68 (18:18, 9:10, 17:27, 17:13)

(Diamantidis 15, Wright 12; Nocioni 16, Pleiss 12)

Unicaja Malaga - Anadolu Efes 83:75 (29:11, 13:23, 21:18, 20:23)

(Z. Dragić 24 točk, 4 ukradene žoge, 3 podaje in 3 skoki v 25:15, Granger 16; Vasileiadis 15, Planinić 14)