Evroliga: Real v derbiju premagal CSKA in se vrnil na prvo mesto

Madridski Real je v enajstem kolu drugega dela evrolige premagal moskovski CSKA s 93:79.

20. marec 2014 17.30
20. marec 2014 22.37
BASKET-EURL-REALMADRID-CSKA MOSCOW

Madrid - Košarkarji Reala so v derbiju enajstega kola drugega dela evrolige gostili moskovski CSKA in ga premagali s 93:79, s čimer so znova prevzeli vodstvo v skupini F (vrhunci v zgornjem videu).

Prvi polčas je bil v znamenju izenačene igre in vodstva Reala za točko (42:41). Domačini so bolje krenili v drugi polčas in povedli za pet (46:41), vendar je CSKA odgovoril s sedmimi zaporednimi točkami in vodstvom z 48:46. Nato je pobudo znova prevzel Real in dosegel dvanajst zaporednih točk (58:48), pri čemer je bil za preobrat najbolj zaslužen Rudy Fernandez z osmimi točkami.

Domači košarkarji so pred zadnjimi desetimi minutami vodili za pet (46:41), nato so si do 33. minute izborili deset točk prednosti (73:63), štiri minute pred koncem rednega dela pa že petnajst (85:70), kar je bilo dovolj za zmago.

Dvoboj vodilnih ekip skupine F je bil v znamenju dveh košarkarjev, pri Realu je bil najbolj razpoložen Rudy Fernandez z 28 točkami (za dve 5:9, trojke 4:7, prosti meti 6:6), 4 skoki, 4 ukradenimi žogami in 3 podajami (indeks 33), pri Moskovčanih pa Sonny Weems z 28 točkami (za dve 9:12, trojke 2:2, prosti meti 4:5), 6 podajami in 5 skoki (indeks 35).

V skupini F sta bili še dve tekmi, Partizan je presenetil Maccabi z 72:70, Lokomotiv Kuban pa je premagal Žalgiris s 86:85. Na edini tekmi skupine E je Panathinaikos pred domačimi gledalci premagal Fenerbahče.