Evroliga: Šved junak Himkija na moskovskem obračunu

Košarkarji Himkija so na prvi tekmi drugega dela evrolige po preobratu premagali CSKA z 91:89. Dragić je prispeval 7 točk.

29. december 2015 18.57
29. december 2015 19.20
BASKET-EURL-CSKA-KHIMKI
M. Ž.
M. Ž.

Moskva - Košarkarji Himkija so drugi del evrolige začeli s tesno zmago, potem ko so pred domačimi gledalci v ruskem dvoboju premagali CSKA z 91:89.

Tekmo je v prid domačinov odločil prvi strelec tekme Aleksej Šved, ki je 1,1 sekunde pred koncem zadel met za dve točki. Gostje so imeli na voljo še en napad, v katerem pa je Miloš Teodosić zgrešil iz težkega položaja.

Večji del tekme so sicer vodili igralci CSKA-ja, ki so si že v prvi četrtini priborili dvomestno prednost in četrtino dobili z 29:21, v drugi že vodili za štirinajst (41:27), a se je Himki do polčasa približal na dset točk (41:51).

Himki je drugi polčas otvoril s šestimi zaporednimi točkami in ujel nasprotnike (47:51). Gostitelji so se šest minut pred koncem četrtine celo približali na vsega točko (55:56), a je CSKA ustavil njihov nalet in imel pred zadnjimi desetimi minutami še dve točki zaloge (71:69).

V zadnji del je bolje vstopil Himki, pri katerem sta se razigrala Petteri Koponen in Zoran Dragić in poskrbela za delni izid 11:1 - Dragić je pri tem nizu prispeval 6 točk, Koponen pa 5 (80:72). A to ni ustavilo gostov, ki so se hitro vrnili v igro, 58 sekund pred koncem pa je bil izid izenačen na 89:89.

Petnajst sekund kasneje je Aleksej Šved izsilil dva prosta meta, a se mu je dvakrat zatresla roka. Na njegovo srečo to ni bilo usodno za Himki, saj je na drugi strani Nando De Colo izgubil žogo. Domačini so imeli novo priložnost, da povedejo, kar so tudi izkoristili. Šved se je odkupil za slabo izvajanje prostih metov in zadel za dve točki, kar je bila tudi zmagovita poteza.

Pri Himkiju je bil najboljši strelec Aleksej Šved z 28 točkami, Tyrese Rice jih je prispeval 22, Zoran Dragić pa je v devetnajstih minutah dosegel 7 točk (za dve 0-2, trojke 2-2, prosti meti 1-2) in 3 skoke.

Pri CSKA-ju je bil najbolj razpoložen Nando De Colo z 20 točkami, Miloš Teodosić jih je dosegel 18.

Rezultati evrolige

Skupina E

Unicaja Malaga - Darušafaka 70:62 (14:16, 15:16, 25:21, 16:9)

(Jackson 20, Kuzminskas 15; Erden 15, Harangody in Wilbekin po 9)

Skupina F

Himki Moskva - CSKA Moskva 91:89 (21:29, 20:22, 28:20, 22:18)

(Šved 28, Rice 22, Z. Dragić 7 točk in 3 skoki v 18:54; De Colo 20, Teodosić 18)

Olympiakos - Barcelona 74:62 (14:14, 25:12, 17:14, 18:22)

(Spanoulis 11, Hunter 10; Tomić 16, Satoransky 12)