Evroliga: v Moskvi poraz za Blažiča, »clasico« Barceloni

Na tekmah 11. kola košarkarske evrolige je CSKA premagal Laboral Kutxo z 90:78. Jaka Blažič dosegel štiri točke in dva skoka.

17. marec 2016 22.16
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Na tekmah 11. kola drugega dela košarkarske evrolige sta se v skupini F pomerili vodilni moštvi. Moskovski CSKA je gostil Laboral Kutxo in zmagal z 90:78. Za Špance se je boril tudi slovenski reprezentant Jaka Blažič in v 17 minutah dosegel štiri točke ter dva skoka.

V domačem moštvu je znova blestel odlični Nando De Colo, tokrat z 19 točkami, a jih je kar 16 prispeval šele v drugem polčasu. Cory Higgins jih je dodal 18, na drugi strani je bil najboljši Adam Hanga, prav tako z 19 točkami. CSKA je dobil prvo četrtino z 20:14 in nato hitro povišal prednost na +10 (26:16), izid ob polčasu (40:26) pa je postavil De Colo s tremi prostimi meti. V tretji četrtini je bil tudi Blažič zaslužen, da so se gostje približali na 56:49, po 30 minutah pa je vodstvo spet znašalo 12 točk. V zadnjem delu je vse boljšo igro kazal De Colo, zadeval je v ključnih trentkih in priboril zanesljivo zmago. Rusi so se s tem kot prvi iz skupine F uvrstili v končnico.

Veliki derbi je bil na sporedu v Barceloni, ki je gostila Real Madrid. »Clasico« so z 72:65 dobili Katalonci. Ob porazu Madridčanov ni sodeloval mladi slovenski košarkar Luka Dončić. Z 20 točkami in šestimi skoki je bil najboljši igralec Barce Stratos Perperoglou, tri točke manj je dosegel Tomaš Satoransky. Pri Realu je Gustavo Ayon dosegel 16 točk. Barcelona in Real imata zdaj enako razmerje zmag in porazov - 6:5.

Na sporedu je bil tudi obračun slovenskih košarkarjev, in sicer sta se na tekmi med Bambergom in Himkijem srečala Aleksej Nikolić in Zoran Dragić. S 84:79 so zmagali domači, za katere je le dve minuti in pol odigral Nikolić, ki se vrača po daljši odsotnosti. Večjo minutažo je dobil Dragić v dresu ruskega moštva: v 24 minutah je dosegel 14 točk, dva skoka, podajo in ukradel žogo.