Evroliga: Unicaja v Bambergu doživela prvi poraz sezone

Nemški Brose Baskets je bil v šestem kolu evrolige s 73:53 boljši od Unicaje in ji zadal prvi poraz v sezoni.

20. november 2015 21.08
20. november 2015 21.48

Bamberg - Košarkarji nemškega kluba Brose Baskets so v šestem kolu evrolige pripravili presenečenje in visoko premagali Unicajo (73:53), ki je bila še edina neporažena ekipa v evroligi.

Špansko moštvo je bilo v Bambergu konkurenčno le dobrih petnajst minut. V prvi četrtini si je priigralo tri točke prednosti in po 14. minutah vodilo za štiri (22:18), nato pa so Nemci povsem zasenčili goste in pobegnili z delnim izidom 19:3 (37:25) in na glavni odmor odšli s prednostjo enajstih točk (40:29).

Unicaja je v tretji četrtini prikazala zelo slabo igro in v prvih sedmih minutah dosegla osem točk, nato pa do konca četrtine niti ene več. Brose je to znal izkoristiti, četrtino končal z delnim izidom 10:0 in si pred zadnjo četrtino priigral 23 točk naskoka (60:37), zadnjih deset minut dvoboja pa ni prineslo preobrata.

Pri Broseju sta bila najboljša strelca Janis Strelnieks s 14 točkami in Bradley Wanamaker, Slovenec Aleksej Nikolić pa je v dobrih dveh minutah vpisal skok, podajo in dve izgubljeni žogi.

Pri Unicaji so največ točk dosegla Alberto Diaz, Edwin Jackson in German Gabriel (9).

Špansko moštvo je s prvim porazom nazadovalo na drugo mesto skupine D, pri čemer ima enak točkovni izkupiček kot CSKA (11), Brose Baskets je tretji (10).

Rezultati evrolige

Skupina B

Anadolu Efes - Limoges 92:74 (25:20, 26:15, 19:22, 22:17)

(Brown 21, Heurtel 20; Diawara 17, Daniel in Traore po 12)

Skupina C

Panathinaikos - Lokomotiv Kuban 71:77 (10:21, 19:12, 25:26, 17:18)

(Feldeine 14, Gist 11; Delaney 23, Broekhoff 16)

Skupina D

Brose Baskets - Unicaja Malaga 73:53 (14:17, 26:12, 20:8, 13:16)

(Strelnieks 14, Wanamaker 13, A. Nikolić skok in podaja v 2:28; Diaz in Gabriel po 9)

Dinamo Sassari - Darušafaka 60:68 (16:12, 14:25, 11:19, 19:12)

(Alexander 17, Logan 11; Harangody 26, Preldžić 11)