Evroliga: Efes prizadejal prvi poraz Realu v drugem delu tekmovanja

Turški Anadolu Efes je v sedmem kolu drugega dela evrolige s 74:72 premagal madridski Real.

14. februar 2013 16.10
14. februar 2013 16.00
Russia Euroleague Basketball

Ljubljana - V evroligi so bile danes na sporedu prve tekme sedmega kola drugega dela tekmovanja, v katerem je Efes s šesto zaporedno zmago na kolena spravil madridski Real (74:72).

Turško moštvo je vodilo že ob polčasu (46:36) in nato v zaključku tekme zadržalo svojo prednost. Zadnji napad na tekmi je pripadel Madridčanom, pri katerih je Jaycee Carroll štiri sekunde pred koncem s trojko poskušal odločiti tekmo, a je bil nenatančen, tako da je zmaga ostala doma.

Pri Efesu je največ točk dosegel Jamon Alfred Lucas (16), Saša Vujačić pa jih je v dobrih dvajsetih minutah dosegel devet, v svojo statistiko pa vpisal še pet skokov ter po eno ukradeno žogo in asistenco. Pri poražencih je bil najbolj razpoložen Rudy Fernandez (14), Mirza Begić pa je tekmo končal z desetimi točkami in dvema skokoma.

Efes je v dosedanjem delu vknjižil šest zmag in poraz, s čimer je na drugem mestu skupine E, kjer z enakim izkupičkom vodi madridski Real.

Zmaga Unicaje, Dragić brez vidnejše vloge

Slovenski košarkar Zoran Dragić je z Unicajo iz Malage gostoval pri berlinski Albi in zmagal s 67:65. Nemški predstavnik je ob polčasu vodil z 42:34, nato pa si je zaradi slabe tretje četrtine (9:21) pred zadnjimi desetimi minutami priigral štiri točke zaostanka (51:55). Gostom je nato v napeti končnici zmago s trojko manj kot 15 sekund pred koncem priboril Marcus Williams, na drugi strani pa je Deon Thompson zgrešil met za podaljšek.

Prvi strelec Unicaje je bil Krunoslav Simon z 12 točkami, Pri Albi pa sta bila najbolj razpoložena Thompson in Nihad Đedović (16). Zoran Dragić je tokrat dosegel le dve točki, poleg tega pa je imel še pet skokov, asistenco in ukradeno žogo.

Barcelona ugnala Maccabi

Poleg slednega je bil uspešen tudi Erazel Lorbek, ki je z Barcelono premagal izraelski Maccabi (82:77). Za šesto zmago katalonskega kluba ima največ zaslug Ante Tomić, ki se je izkazal z 18 točkami in 6 skoki (indeks 20), pri poražencih pa je bil najučinkovitejši prvi strelec tekme Ricky Hickman (19).

Erazem Lorbek je igral skoraj 29 minut in v tem času dosegel 7 točk (za dve 2/2, trojke 1/3), ujel pet odbitih žog, ter imel še po eno asistenco in izgubljeno žogo (indeks 11).

Barcelona je s šestimi zmagami in porazom na prvem mestu skupine F, dve točki manj ima Siena, ki pa bo svojo tekmo sedmega kola igrala jutri.

Brose Baskets klonil proti Žalgirisu

Nemški Brose Baskets, za katerega igra Boštjan Nachbar, je po podaljšku izgubil proti Žalgirisu (87:88). Junak tekme je bil Marko Popović, ki je ob zaostanku s 85:87 zadel vse tri proste mete in svojemu moštvu prinesel tretjo zmago v drugem delu tekmovanja.

Popović je bil z 21 točkami prvi strelec Žalgirisa, na drugi strani pa je največ točk dosegel Anton Gavel (25). Nachbar je tokrat igral sedemnajst minut in vknjižil le tri točke, skok in izgubljeno žogo.

Sedmo kolo sta sicer otvorila CSKA in grški Panathinaikos, uspešnejši pa so bili košarkarji moskovskega kluba, ki so zmagali s 86:69. Domači so si že v prvi četrtini prednost desetih točk, dvome o zmagovalcu pa so razblinili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 31:19. Prvi strelec tekme je bil član zmagovalnega moštva Miloš Teodosić z 20 točkami, pri poražencih pa je bil najučinkovitejši Jonas Maciulus (15).

Evroliga, sedmo kolo drugega dela

Skupina E:

CSKA Moskva - Panathinaikos 86:69 (25:15, 10:16, 31:19, 20:19)

(Teodosić 20, Weems 19; Maciulis 15, Lasme in Gist po 12)

Brose Baskets - Žalgiris Kaunas 87:88 (20:23, 16:15, 19:19, 21:19, 11:12)

(Gavel 25, Ford 20, Nachbar 3, skok in izgubljena žoga v 17:03; Popović 21, Lavrinovic 16)

Anadolu Efes - Real Madrid 74:72 (23:19, 23:17, 13:18, 15:18)

(Lucas 16, Savanović 13, Vujačić 9 točk, 5 skokov, ukradena žoga in asistenca v 20:14; Fernandez 14, Carroll in Reyes 11, Begić 10, 2 skoka v 10:41)

Skupina F

Alba Berlin - Unicaja Malaga 65:67 (20:22, 22:12, 9:21, 14:12)

(Thompson in Đedović 16; Simon 12, Vazquez 11, Z. Dragić 2 točki, 5 skokov, asistenca in ukradena žoga v 21:30)

Maccabi Electra - FC Barcelona Regal 77:82 (22:20, 17:21, 14:26, 24:15)

(Hickman 19, James 16; Tomić 18, Jasikevičius in Navarro 14, E. Lorbek 7 točk, 5 skokov, asistenca in izgubljena žoga v 28:23)