Evroliga: zmaji pričakovano, a dostojno izgubili s Sieno (57:63)

V 7. kolu košarkarske evrolige je Union Olimpija nocoj v Stožicah s 57:63 izgubila s Sieno.

01. december 2011 16.46
01. december 2011 16.56
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije v 7. kolu evrolige proti Sieni v Stožicah niso prekinili niza porazov in izgubili s 57:63. Vseeno nova izgubljena tekma ni pustila toliko grenkega priokusa kot prejšnji evroligaški obračuni. Ljubljančani so bili namreč še nekaj minut pred koncem povsem enakovredni Sieni, a jih je nato pokopal niz zgrešenih metov.

Najboljši strelec pri zmajih je bil z 11 točkami Ben Woodside, Deon Thompson, Damir Markota in Danny Green so jih dosegli po 10. Pri Sieni je bil s 16 točkami najboljši Bo McCalebb.

Katastrofalen začetek Ljubljančanov

Zmaji so v zadnjem bodobju preživljali težke čase. Za njimi je niz porazov, v javnost so pricurljale informacije o zamudah pri izplačilu plač, ljubljanski klub zapušča tudi prvi adut Danny Green.

Čeprav so prvo tekmo s Sieno izgubili za 22 točk, se niso predali vnaprej. A je na parketu sledila hitra streznitev. Semafor je namreč že po dveh minutah igre kazal katastrofalnih 0:10. Prvi koš je za Olimpijo v 4. minuti vendarle prispeval Ratko Varda. Zmaji so za tem zaigrali bolje. Po velikem zaostanku so se, po natančnih metih Salina in trojki Varde, italijanski ekipi približali na 11:15, v zadnjih minutah pa Sieno spustili na +6.

V drugi četrtini zmaji ulovili Sieno

Na začetku druge četrtine sta se izkazala Woodside in Thompson. Sledilo je izenačenje (21:21), po osebni napaki nad Salinom in natančnem izvajanju prostih metov pa je Olimpija prvič tudi vodila (25:23). Ljubljančani so tako ujeli priključek, njihova prednost pa bi lahko narasla še višje od štirih točk (30:26). A so se spet začele napake na ljubljanski strani. To je Siena hitro kaznovala ter z McCalebbom in Mossom pred koncem prvega polčasa obnovila vodstvo (33:37).

Kljub napakam v obrambi ostali v igri

V tretji četrtini so sledili vzponi in padci na obeh straneh. Ljubljančani so se že približali na točko razlike (39:40), a nato spet popustili. Kljub napakam v napadu, zmaji niso pustili, da jim nasprotniki uidejo, z natančnimi meti so situacijo reševali Woodside, Thompson in Markota. Tretja četrtina se je tako zaključila z 49:53.

Zgrešene trojke vodile v poraz

V začetku zadnje četrtine so košarkarji Olimpije spet pritistnili na plin in dosegli delni izid 6:0. S pomočjo napak Siene so prišli do izenačenja (53:53) in nato še do vodstva. Do sredine zadnjega dela sta bili moštvi povsem izenačeni in kazalo je na napeto končnico, a je nato sledil niz zgrešenih metov na strani ljubljanske ekipe, neuspešni so bili zlasti v metu za tri. Morebitno presenečenje je bilo tako vse manj verjetno, končni izid (57:63) pa je s prostima metoma zapečatil najboljši strelec tekme McCalebb.

Ljubljančani so tako doživeli četrti zaporedni poraz, skupno že šestega v evroligi, zato imajo tri kroge pred koncem rednega dela le še teoretične možnosti za ponovitev dosežka iz minule sezone, uvrstitev med šestnajst najboljših evropskih klubov. V naslednjem kolu, 7. decembra, bodo gostoval pri poljskem Asseco Prokomu.

Union Olimpija - Siena 57:63 (15:21, 18:16, 16:16, 8:10)