Evroliga: Lorbek prvi strelec Barcelone pri zmagi nad  Cajo Laboral

Košarkarji Barcelone so v dvanajstem kolu drugega dela evrolige s 83:74 premagali Cajo Laboral.

21. marec 2013 15.27
21. marec 2013 17.15
BASKET-EURL

Ljubljana - V košarkarski evroligi so danes potekali štirje dvoboji dvanajstega kola drugega dela tekmovanja, v katerem je Barcelona po zmagi nad Cajo Laboral (83:74) vknjižila še enajsto zmago.

Pomembno vlogo pri zmagi katalonskega moštva je imel slovenski reprezentant Erazem Lorbek, ki je bil s 16 točkami prvi strelec Barcelone (za dve 5:7, za tri 2:4), v slabih devetnajstih minutah pa je v svojo statistiko vpisal še štiri skoke in dve asistenci (indeks 14). Na nasprotni strani je bil najbolj razigran najboljši strelec tekme Maciej Lampe (21). Barcelona ima po dvanajstih tekmah enajst zmag in poraz, Cajino razmerje pa je 6:6.

Na prvi tekmi dneva je Žalgiris na domačem igrišču z 79:71 premagal Anadolu Efes, pri katerem še naprej ni poškodovanega Saše Vujačića (vrhunci v spodnjem videu). Pri zmagovalcih je bil najbolj razpoložen Darjuš Lavrinovič s 24 točkami in 5 skoki, pri poražencih pa je največ točk dosegel Jamon-Alfred Lucas (14). Anadolu Efes ima po dvanajstih tekmah devet zmag in tri poraze, Žalgiris pa pet zmag in sedem porazov.

Real klonil proti Panathinaikosu

Poleg Efesa je v skupini E izgubil tudi vodilni Real, ki je na domačem parketu moral priznati premoč Panathinaikosu (73:74). Pri Madridčanih je igral tudi Mirza Begić in v 17 minutah dosegel 9 točk, katerim je dodal še 5 skokov in blokado (indeks 13).

Najboljša strelca tekma sta bila člana Madrida Rudy Fernandez in Nikola Mirotić s 17 točkami, pri Panathinaikosu pa je največ košev dosegel Kostas Tsartsaris (17).

Poraz razpoloženega Dragića

Zoran Dragić je z Unicajo iz Malage gostil moskovski CSKA in izgubil s 66:70. Slovenski reprezentant je v dobrih 27 minutah vknjižil 10 točk (za dve 5:6, za tri 0:2, prosti meti 0:1), 9 skokov in 3 ukradne žoge (indeks 19), več točk od njega pa je pri Unicaji dosegel le Marcus Williams (12). Pri CSKA-ju je bil prvi strelec Sasha Kaun (16), tri manj sta dosegla Miloš Teodosić in Sonny Weems (13).

Pari dvanajstega kola, skupina E

Žalgiris Kaunas - Anadolu Efes 79:71 (25:27, 19:15, 19:14, 16:15)

(Lavrinovič 24, Kuzminskas 15; Lucas 14, Erden 13)

Real Madrid - Panathinaikos 73:74 (14:17, 19:21, 20:11, 20:25)

(Fernandez in Mirotić 17, Begić 9, 5 skokov, 2 izgubljeni žogi in blokada v 16:51; Tsartsaris 16, Diamantidis 14)

Unicaja Malaga - CSKA Moskva 66:70 (17:16, 17:14, 18:22, 14:18)

(Williams 12, Z. Dragić 10, 9 skokov in 3 ukradene žoge v 27:19; Kaun 16, Weems in Teodosić 13)

Že odigrano:

Brose Baskets - Alba Berlin 72:75 (19:21, 23:21, 16:17, 14:16)

Skupina F

Barcelona Regal - Caja Laboral 83:74 (18:12, 24:20, 19:24, 22:18)

(E. Lorbek 16, 4 skoki in 2 asistenci v 18:45, Tomić in Navarro 14; Lampe 21, Nocioni 11)