Evroliga: Zoran Dragić razigran, a praznih rok

Boštjan Nachbar v majici Barcelone in Gašper Vidmar v dresu Fenerbahčeja vpisala novi zmagi v košarkarski evroligi.

15. november 2013 01.05
BASKET-EURL-FENERBAHCE-NANTERRE
J. P., Delo.si

Ljubljana - V današnjih dvobojih petega kola košarkarske evrolige so bili na parketu tudi trije slovenski igralci, četrtega - člana Barcelone Erazma Lorbka - pa zaradi podaljšanjega okrevanja po poškodbi še vedno ni bilo v kadru. Najučinkovitejši je bil sicer Zoran Dragić, ki pa ni mogel preprečiti poraza Unicaje Malage pred domačimi navijači proti Sieni (73:75). Ljubljančan je v 23 minutah prispeval 16 točk, pri čemer je bil nezgrešljiv pri metu za dve točki (6:6 - ob tem še prosti meti 4:6 in trojke 0:3), dodal je tudi dva skoka in eno podajo.

Barcelona se z gostovanja pri kijevskem Budivelniku vrača z zmago s 84:74, Boštjan Nachbar je v 19 minutah prispeval enajst točk (za dve 4:7, trojke 1:4) in en skok. Še naprej pa je ohranil niz nepremagljivosti Fenerbahče, ki je snel skalp še Nanterru, pri zmagovalcih pa se je center Gašper Vidmar izkazal predvsem z devetimi skoki. Obenem je v 18 minutah zmogel še štiri točke (prosti meti 2:4, met za dve točki 1:2).