Evropski pokal: Olimpija iz Kijeva z drugim porazom

Košarkarji Union Olimpije so v drugem kolu drugega dela evropskega pokala izgubili proti Budivelniku (76:88).

15. januar 2014 14.37
15. januar 2014 16.30

Kijev - Ljubljanska Union Olimpija je na gostovanj pri Budivelniku doživela drugi poraz v drugem delu tekmovanja (76:88).

Olimpija je dobro začela tekmo in vodila večji del četrtine, s slabšim zaključkom pa je na odmor odšla s točko zaostanka (23:24). Sledil je velik padec v igri ljubljanskega moštva, ki so ga domačini izkoristili z delnim izidom 11:0 in vodstvom 35:24, ob polčasu pa je Budivelnik vodil za osem (52:44).

Ukrajinsko moštvo si je na začetku drugega polčasa priborilo kar petnajst točk naskoka (61:44), ki so ga Ljubljančani zmanjšali na sedem (70:63), vendar so z novim padcem zapravili svoje možnosti za preobrat.

Pri Olimpiji je bil najboljši strelec Alen Omić z 21 točkami, Sasu Salin jih je prispeval 16. Pri Budivelniku sta bila najbolj razpoložena Darius Lavrinovič s 23 in Blake Ahearn z 20 točkami.

Union Olimpija bo z nastopi v evropskem pokalu nadaljevala 22. januarja z domačo tekmo proti Banvitu.

Budivelnik ob koncu četrtine do prvega vodstva

Olimpija je v prvi četrtini prikazala dobro igro in večji del vodila s štirimi točkami razlike (4:0, 18:14, 20:16), nato pa je v zaključku popustila, gostitelji pa so prvič povedli prav ob koncu uvodnih desetih minut, ko je Blake Ahearn zadel oba prosta meta za prednost točke (24:23).

Ljubljančani so tudi po premoru kazali neprepričljivo igro, tako da je Budivelnik s koši Dainiusa Šalenge in Darjuša Lavrinoviča v enajsti minuti vodil z 29:23, dve minuti kasneje pa je bila prednost že deset točk (33:23). Ukrajinsko moštvo je drugo četrtino začelo z delnim izidom 11:0 (35:23), Olimpija pa je prvi koš dosegla šele v štirinajsti minuti s trojko Sasuja Salina (35:26).

Olimpija brez odgovora na igro Lavrinoviča

Domačini so imeli v drugi četrtini vse stvari v svojih rokah in so se hitro odzvali na koše Olimpije. Tako je kapetan ljubljanskega moštva Dragiša Drobnjak v 15. minuti s trojko približal svoje moštvo na deset (29:39), a sta bila pri Budivelniku uspešna Darjuš Lavrinovič in Janis Strelnieks (43:29). Olimpija je odgovorila s štirimi zaporednimi točkami za novo približanje (43:33), vendar je na drugi strani trojko zadel izjemni Lavrinovič, ki je dosegel 16 izmed prvih 46 točk svojega moštva (46:33).

Budivelnik je prvi polčas končal s prednostjo sedmih točk (52:44). Prvi strelec domačega moštva je bil Lavrinovič s 16 točkami, pri Olimpiji pa jih je prav toliko prispeval Alen Omić.

Zaspano nadaljevanje Ljubljančanov

Union Olimpija prvi polčas končala z dobro igro, na začetku drugega pa je bila spet zelo slaba, saj so domači z delnim izidom 6:0 povedli za štirinajst (58:44), pomagala pa ni niti minuta odmora Aleša Pipana, saj je v nadaljevanju Lavrinovič neovirano zadel trojko za 61:44.

Ukrajinsko moštvo je v 26. minuti vodilo že s šestnajstimi točkami razlike (68:53), vendar so Luka Rupnik, Sasu Salin in Deividas Gailius Olimpijo približali na deset točk (68:58). Ob koncu četrtine je Alen Omić zaostanek znižal na sedem (70:63), vendar je Janis Strelnieks s trojko postavil izid četrtine (73:63).

»Zmaji« storili preveč napak za preobrat

Ljubljansko moštvo je dobro začelo zadnjih deset minut in je po koših Gailiusa in Joksimovića zaostajalo le za pet (68:73), a si je nato privoščilo dve napaki. Domačin Michailis Anisimov je pod prekrškom Gailiusa dosegel koš in zadel prosti met, nato pa je bil v obrambi premalo pazljiv še Nebojša Joksimović, kar je s košem in prostim metom izkoristil Ricky Minard (78:70).

Košarkarji Olimpije so bili zavoljo dobre igre v napadu še v igri za zmago, nato pa jo je pustila na cedilu tudi ta -  Sasu Salin je med 15. in 16. minuto zgrešil met iz igre in izgubil eno žogo, nato je bil neuspešen še Dragiša Drobnjak, kar je Budivelnik izkoristil z delnim izidom 9:0 in povedel za petnajst točk (85:70).