Evropski pokal: Himki odlično opravil s prvo tekmo finala

Košarkarji Himkija so na prvi tekmi finala v gosteh premagali Gran Canario z 91:66. Povratna tekma bo 29. aprila.

25. april 2015 00.38

Las Palmas - Košarkarji Himkija so se močno približali zmagi v evropskem pokalu, potem ko so na današnji prvi tekmi finala v gosteh premagali Gran Canario z 91:66.

Moskovčani so v prvem polčasu pokazali več in po uvodni četrtini vodili z 21:19, ob glavnem odmoru pa s 40:33. Gostitelji so v tretji četrtini še držali stik z nasprotniki in si priigrali pet točk zaostanka (54:59), nato pa je Himki v zadnji četrtini prikazal za razred boljšo predstavo.

Rusi so do 34. minute pobegnili z delnim izidom 16:1 in povedli za dvajset točk (75:55), na koncu pa so četrtino dobili z rezultatom 32:12 in si pred povratno tekmo pripravili odlično izhodišče.

V španskem moštvu je bil prvi strelec Kyle Kuric s 23 točkami, Eulis Baez jih je dodal 18.

V ruski ekipi sta bila najbolj razpoložena Jegor Vjalcev in Petteri Koponen s po 18 točkami.

Druga tekma finala bo 29. aprila v Moskvi.