F4 evrolige: Olympiakos bo v finalu naslov branil proti Realu

Košarkarji Olympiakosa so v prvem polfinalu evrolige z 69:52 ugnali CSKA, Real Madrid s 74:67 premagal Barcelono.

10. maj 2013 22.17
BASKETBALL-EUROLEAGUE/
Š. Ro., Delo.si

London - V finalu evrolige se bodo za zaključnem turnirju v Londonu pomerili košarkarji Olympiakosa in Real Madrida. Finale bo na sporedu v nedeljo ob 21. uri.

Branilci naslova iz Pireja so v prvem polfinalu nekoliko presenetljivo gladko premagali najdražjo zasedbo v Evropi, moskovski CSKA, z 69:52 (24:17, 40:28, 53:36).

Olympiakos bo v finalu naskakoval tretji naslov v zgodovini kluba, hkrati pa bo imel priložnost, da postane šele tretja ekipa v zadnjih 24 letih, ki je ubranila lovoriko. Nazadnje je to uspelo Maccabiju v letih 2004 in 2005, pred tem pa splitski Jugoplastiki (1989, 1990).

Pri Grkih, ki so favorizirani CSKA strli z agresivno in čvrsto obrambo, sta največ točk dosegla Kyle Hines in Pero Antić (po 13), za Ruse pa Sonny Weems (13).

Drugi polfinale je bil špansko obravan. Košarkarski »el clacico« so s 74:67 (11:18, 39:33, 48:51) dobili Madridčani, potem ko je sicer večji del tekme vodila Barcelona. Toda Real je zasluženo prišel do uvrstitve v finale, saj je odlično odigral ključne minute tekme. Potem ko so Katalonci na začetku zadnje četrtine prišli do najvišje prednosti na tekmi (61:52), je Real igro preusmeril pod obroč in z delnim izidom 17:2 obrnil potek tekme.

Real Madrid bo v finalu naskakoval deveti naslov prvaka Evrope, prvega po letu 1995, Olympiakos, sicer branilec naslova, pa tretjega v zgodovini kluba.

Na parketu sta se srečala tudi dva slovenska košarkarja. Erazem Lorbek je za Barcelono v 25 minutah dosegel 6 točk (za dve 3:7, za tri 0:3) in pet skokov, a zaradi štirih osebnih napak hitro obsedel. Mirza Begić je za Real dosegel štiri točke (za dve 1:3, prosti meti 2:4), tri skoke in eno podajo.

Tekma za tretje mesto med Barcelono in CSKA Moskvo bo v nedeljo ob 18. uri.