Goran Dragić junak pri zmagi nad oslabljenim San Antoniom (VIDEO)

Phoenix Suns so pod vodstvom Gorana Dragića (20 točk) premagali branilce naslova iz San Antonia (121:90).

17. oktober 2014 10.05
Spurs Suns Basketball

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so v pripravah na novo sezono lige NBA pred domačimi gledalci premagali San Antonio s 121:90.

Prvi igralec tekme je bil domači organizator igre Goran Dragić z 20 točkami (za dve 8-12, trojke 1-2, prosti meti 1-1), 6 podajami in 3 ukradenimi žogami, njegov brat Zoran pa ni igral zaradi urejanja delovne vize. Pri gostih je bil najboljši strelec Austin Daye s 17 točkami.

San Antonio je v Arizoni nastopil močno oslabljen, saj so manjkali Tim Duncan, Manu Ginobili, Kawhi Leonard, Tiago Splitter, Patty Mills in tudi glavni trener Gregg Popovich, namesto katerega je klub vodil Ettore Messina.

Ostroge so v prvih osemnajstih minutah še držale stik s Phoenixom (38:39), nato pa so domačini prvi polčas sklenili z delnim izidom 21:9 in ob odmoru vodili s 60:47, sredi tretje četrtine pa so imeli že več kot dvajset točk prednosti (84:63) in so tekmo brez težav pripeljali h koncu.

Izidi pripravljalnih tekem

Phoenix Suns - San Antonio Spurs 121:90

(Goran Dragić 20 točk, 6 podaj in 3 ukradene žoge v 23:38 za Phoenix, Zoran Dragić ni igral)

Utah Jazz - Los Angeles Lakers 119:86

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 91:111

Chicago Bulls - Atlanta Hawks 85:84

New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 120:86

Golden State Warriors - Denver Nuggets 104:101