NBA: Griffin in Paul zasenčila Phoenix

Los Angeles Clippers so bili s 108:105 boljši od Phoenixa. Goran Dragić je dosegel 4 točke, Zoran ni igral.

23. oktober 2014 10.21
Suns Clippers Basketball

Los Angeles - Košarkarji moštva Los Angeles Clippers so na pripravljalni tekmi v Staples Centru premagali Phoenix Suns s 108:105 (vrhunci v zgornjem videu).

V zelo izenačenem dvoboju si nobena izmed ekip ni priigrala več kot devet točk prednosti. Phoenix je vodil po prvi četrtini (33:28), kot tudi ob polčasu (61:58) in po tretji četrtini (80:79), kar pa ni bilo dovolj za zmago. Gostitelji so si ključno prednost priigrali sredi zadnje četrtine, ko so ob zaostanku za točko (85:86) pobegnili z delnim izidom 12:4 (97:90) in v napeti končnici ustavili napade Phoenixa.

Pri domačih sta bila zelo razpoložena Blake Griffin s 35 točkami in Chris Paul s 34 točkami, ki sta kot edina člana Los Angelesa presegla dvomestno število točk.

Pri Phoenixu je bil najboljši strelec Eric Bledsoe s 27 točkami. Goran Dragić je v 26 minutah dosegel le štiri (za dve 2:5, trojke 0:3), njegov brat Zoran pa ponovno ni dobil priložnosti.

Memphis brez Udriha premagal Cleveland

Memphis je na domačem igrišču premagal Cleveland s 96:92.

Pri gostiteljih je kar sedem košarkarjev doseglo vsaj deset točk, najučinkovitejši je bil Marc Gasol s 16 točkami, Beno Udrih ni igral.

Pri Clevelandu je bil ob odsotnosti Lebrona Jamesa najboljši strelec Kyrie Irving s 16 točkami.