Helios domačo sezono začel s prepričljivo zmago

Aktualni slovenski prvak Helios je v prvem kolu DP v Domžalah premagal Tajfun s 85:54.

07. oktober 2016 20.52
07. oktober 2016 21.17
tlo*košarka
M. Ž.
M. Ž.

Domžale - Aktualni slovenski prvak Helios je novo sezono začel prepričljivo in v prvem kolu lige Nova KBM pred domačimi gledalci premagal Tajfun s 85:54.

Domžalski košarkarji si v prvi četrtini niso priigrali občutnejše prednosti in so na odmor odšli z vodstvom 16:13, že v drugih desetih minutah pa se je začela kazati razlika v moči. Helios je pri izidu 23:20 pobegnil z nizom 13:5 in imel ob glavnem odmoru deset točk zaloge (38:28).

Gostitelji so v drugem polčasu nadaljevali s prevlado in po 25 minutah vodili za petnajst točk (51:36), tik pred koncem tretje četrtine je bila razlika 20 točk (62:42), v zadnji pa se je povzpela celo nad trideset točk.

Pri Heliosu je bil najboljši strelec Kyle Casey s 17 točkami, pri Tajfunu pa Khaliq Khadeen Spicer s 16 točkami.

»Vesel sem, da smo proti ekipi iz Šentjurja uspeli potrditi vlogo favorita in prepričljivo zmagali. Čestitke fantom za dobro odigrano tekmo in zmago. Tekmo smo sicer začeli nekoliko v krču, uvodne minute se niso ravno odvijale tako, kot bi si želeli, medtem ko je preostanek obračuna minil popolnoma pod našim nadzorom. Edino, s čimer na tej tekmi ne morem biti zadovoljen, je poškodba Jureta Močnika. Upam, da ne gre za nič resnega, saj je on izjemno pomemben igralec našega moštva,« je tekmo komentiral trener Heliosa Jakša Vulić.

Liga Nova KBM, prvo kolo

Helios Suns - Tajfun 85:54 (16:13, 22:15, 24:14, 23:12)

Domžale: Kyzling 4 (1:2), Curry 8 (1:2), Lelić 9 (2:2), Remekun 5 (3:4), Atanacković 11 (2:2), Močnik 4 (2:2), Bratec 3, Gorjanc 6 (0:2), Cassey 17 (1:1), Bolčina 7 (1:4), Vončina 11 (2:2).

Tajfun: Grant 14 (3:4), Moore 3 (3:4), Spicer 16 (6:11), Miković 5, Sarajlija 8 (6:7), Milašinović 4, Fifolt 4 (2:4).

Prosti meti: Helios 15:23; Tajun 20:30.

Met za tri točke: Helios 6:15 (Kyzling, Curry, Lelić, Atanacković, Bratec, Vončina); Tajfun 4:21 (Grant 3, Miković).

Osebne napake: Helios 26; Tajfun 21.