Jurak preprečil slavje Hopsov

Košarkarji Zlatoroga izsilili tretjo tekmo četrtfinala lige Telemach s Hopsi, drugi danes.

06. maj 2014 03.01
Košarka
B. E., šport
Laško – Dolgih 15 let Hopsi čakajo na uvrstitev v polfinale DP. In ko so v revanši z Zlatorogom ob začetku drugega polčasa vodili z 12 točkami prednosti, so pomislili, da so presekali črni niz. Toda Laščanom je uspel zasuk, koš, s katerim so si priigrali pravico do četrtkove tretje tekme na Polzeli, pa je dosegel Goran Jurak.

V dvoboju veteranov je bil sicer učinkovitejši tri leta starejši Goran Jagodnik (14 točk in 9 skokov), po izteku igralnega časa pa je bil bolj zadovoljen Jurak (10 točk in 9 skokov), ki je pred mesecem praznoval 37. rojstni dan. Podobno kot prvi center Polzelanov Alexis Wangmene si je že v šestih minutah prislužil tri osebne napake, a je unovčil bogate izkušnje, da je bil v izdatno pomoč mlajšim soigralcem.

Ti pa so prikazali pravi značaj v trenutkih, ko jim je grozil konec sezone. Laščani so po tesno dobljeni uvodni četrtini zašli v izdatne težave in v 22. minuti zaostajali že z 31:43, a se niso prepustili malodušju. Sedem minut pozneje so po zaporednih trojkah Bojana Jovanoviča, Juraka in Matica Sirnika že prevzeli rezultatsko pobudo ter vstopili v zadnje štiri minute z naskokom 63:57. Wangmene, Jagodnik in Miha Vašl so odgovorili z nizom 7:0 za Hopse, ki pri točki prednosti še niso izkoristili bonusa, toda ko se je Zlatorog 19 sekund pred koncem podal v svoj zadnji napad, se niso odločili za osebno napako. Še več, po zgrešenem poskusu Jovanoviča za tri točke so dovolili Juraku, da je ujel odbito žogo in dosegel odločilni koš. Žogo je namreč vzel v roke Mirko Mulalić, ki je iz igre metal 1:8, in ni izkoristil preostalih 12 sekund. Trener Laščanov Predrag Milović si je oddahnil: »V drugem polčasu smo igrali zelo dobro v obrambi, vendar zaradi nediscipline tekmo pripeljali v negotovo končnico. Na koncu smo zmagali z res veliko sreče.«

Preostale tri četrtfinalne tekme bodo na sporedu danes. Upoštevaje rezultate prvih soočenj bi morala Krka zmagati v Portorožu, toda trener domačega moštva Konstantin Subotič ni vnaprej izobesil bele zastave: »Z borbeno igro se želimo enakovredno kosati z odlično ekipo Krke in pred svojimi navijači pokazati pravi obraz. Če se nam bo pri tem ponudila priložnost za presenečenje, bi to bila pika na i v naši izjemni krstni sezoni med prvoligaši.« Cilj Novomeščanov je medtem jasen: hitropotezno želijo dobiti dvoboj, s čimer bi pridobili nekaj dodatnega počitka pred nadaljevanjem končnice.

Podobne načrte imajo košarkarji Uniona Olimpije pred gostovanjem v Grosuplju, čeprav bodo vnovič oslabljeni. Tudi tokrat zagotovo ne bo nastopil Deividas Gailius, ki bo v naslednjih dneh dobil izvide specialističnih pregledov kolena, Jakov Vladović (poškodba narastišča mečne mišice) in Sasu Salin (stegenska mišica) pa se bosta predvidoma vrnila na parket prihodnji teden. Aleš Pipan opozarja svoje varovance, da so se v tej sezoni že prevečkrat opekli in da kljub opozorilom ni bil zadovoljen z njihovo predstavo v prvem polčasu sobotne tekme. Da je kakovost na strani Ljubljančanov, potrjujejo tudi besede trenerja Grosupeljčanov Dejana Mihevca: »To tekmo posvečamo našim zvestim navijačem, ki so nam vso sezono stali ob strani, v težkih in veselih trenutkih.«

Najbolj izenačeno bo danes nedvomno v Rogaški Slatini, kjer se bo domače moštvo še tretjič v osmih dneh – in šestič v celotni sezoni – pomerilo s Heliosom. Na prvi tekmi ga je zelo drago stal padec v zadnjih petih minutah, zato bo drevi potrebovalo zbranost in potrpljenje. Trener Damjan Novaković opozarja: »Domžalčani imajo v takšnem zgoščenem ritmu kadrovsko prednost v rotaciji, medtem ko je naša rezerva strelska forma, saj smo na zadnjih dveh tekmah izjemno slabo zadevali. Upam, da bo dvorana polna in da bomo na njenih krilih izsilili tretjo četrtfinalno tekmo.«