Kolesarske novice: Božič odstopil v Andaluziji, Špilak 30. v Franciji

Tejay Van Garderen je bil najboljši na četrti etapi dirke Po Andaluziji in se zavihtel na vrh, Borut Božič ni štartal.

20. februar 2016 17.46
20. februar 2016 18.02
M. Ž.
M. Ž.

Malaga - Ameriški kolesar Tejay Van Garderen (BMC) je bil na dirki Po Andaluziji najboljši na četrti etapi, s prvim mestom pa je tudi prevzel vodstvo pred nedeljsko zadnjo etapo.

Kolesarji so morali danes opraviti z 21-kilometrsko vožnjo na čas, v kateri je bil najhitrejši Van Garderen (27:05), drugi je bil Nizozemec Wilco Kelderman (/Lottonl-Jumbo), ki je zaostal za dve sekundi, tretji pa Francoz Jerome Coppel (Iam Cycling), ki je zaostal za sedem sekund.

Edini slovenski predstavnik Borut Božič (Cofidis) ni štartal in je končal dirko.

V skupnem seštevku ima Tejay Van Garderen dve sekundi prednosti pred Wilcom Keldermanom in sedem sekundom pred Jeromom Coppelom.

Špilak sezono začel s 30. mestom v Franciji

Najboljši slovenski kolesar lanske sezone Simon Špilak (Katjuša) je letošnje leto odprl na dirki v Franciji, kjer je na dvodnevni preizkušnji du Haut Var-matin osvojil 30. mesto.

Etapo je dobil Nizozemec Tom-Jelte Slagter (Cannondale), za njim sta se zvrstila Francoza Arthur Vichot (FDJ) in Mikael Cherel (AG2R La Mondiale). Simon Špilak je za zmagovalcem zaostal za 9 sekund, Jan Polanc (Lampre-Merida) pa je z zaostankom 3:13 osvojil 99. mesto.

Rezultati četrte etape dirke Po Andaluziji (21 km)

1. Tejay Van Garderen (ZDA/BMC) 27:05

2. Wilco Kelderman (Niz/Lottonl - Jumbo) +0:02

3. Jerome Coppel (Fra/Iam Cycling) +0:07

4. Brent Bookwalter (ZDA/BMC) +0:15

5. Sylvain Chavanel (Fra/Direct Energie) +0:17

6. Wout Poels (Niz/Sky) +0:20

7. Samuel Sánchez (Špa/BMC) +0:21

8. Alejandro Valverde (Špa/BMC) +0:22