Košarka: Slovenke odlično začele kvalifikacije za EP

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na uvodni tekmi kvalifikacij za EP 2019 v gosteh premagala Romunijo z 80:59.

11. november 2017 21.29
press/kosarka
L. Z., STA
L. Z., STA
Oradea - Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019 v gosteh premagala Romunijo z 80:59. V skupini E bodo naslednje tekmice Slovenk Finke, ki bodo v Celju gostovale v sredo.

Slovenke so bile v Romuniji po slabem začetku v škripcih, a le do zadnjih petih minut prvega polčasa. Potem pa so tudi z delnim izidom 10:0 povedle za deset točk, s takšno razliko pa so začele tudi drugi polčas. V tretjem delu igre so izbranke Damirja Grgića dokončno strle odpor gostiteljic, hitro so pobegnile na več kot 20 točk razlike, še pred koncem tega dela igre so ušle za skoraj 30 točk (71:42). Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost, najvišja prednost pa je znašala 32 točk.

Najboljša strelka tekme je bila Eva Lisec s 26 točkami, dodala je še pet skokov, Nika Barič je dodala 15 točk in sedem podaj, Shante Evans pa 15 točk in pet skokov. Pri domačih je s 17 točkami in sedmimi skoki prednjačila naturalizirana Američanka Ashley Walker.

Grgić zadovoljen z odnosom in igro

»Čestitam mojim igralkam za zasluženo zmago. Glede na slabši začetek, smo v drugi četrtini pritisnili na ekipo Romunije z agresivno obrambo in prevzeli vajeti igre v svoje roke. Že do konca prvega polčasa, sploh pa v tretji četrtini, smo postavili piko na i in na koncu zasluženo premagali ekipo Romunije. Zelo sem zadovoljen s pristopom, odnosom in igro košarkaric. Sedaj bomo naredili vse, da se dobro pripravimo na tekmo s Finsko in se tako, z morebitnima dvema zmagama, že nekoliko približamo nastopu na evropskem prvenstvu,« je po tekmi povedal trener Damir Grgić.

Na drugi tekmi skupine E so Francozinje gladko zmagale na Finskem s 103:44.

Na evropsko prvenstvo, ki ga bosta leta 2019 gostili Latvija in Srbija, se bodo uvrstile najboljše ekipe iz vseh osmih skupin ter še šest drugouvrščenih ekip z najboljšim izkupičkom.

Romunija : Slovenija, prva tekma kvalifikacij za EP 2019:

Romunija: Filip 4 (2:2), Ursu 4, Gödri-Parau 9 (7:9), Ardelean 2, Pavel 5 (1:1), Walker 17 (5:9), Stoenescu 4 (1:2), Kilin 4 (2:2), Marginean 10 (4:4).
Slovenija: Lisec 26 (3:4), Oblak 8, Prezelj 6, Abramovič 2 (2:2), Barič 15 (0:1), Friškovec 4 (0:2), Trebec 2, Seničar 1 (1:2), Ocvirk 1 (1:2), Evans 15 (3:4).