Krka slavila v Laškem

Košarkarji Krke so v 6. kolu domačega prvenstva premagali Zlatorog z 68:63.

12. november 2014 20.55

Laško - Košarkarji Krke so v 6. kolu lige Telemach v gosteh premagali Zlatorog z 68:63 in vknjižili tretjo zmago v sezoni.

Laščani so v prvi četrtini dobro izkoristili odsotnost novomeškega organizatorja igre Malcoma Armsteada in v osmi minuti povedli za devet točk (18:9), četrtino pa so sklenili z vodstvom 18:17. V drugi četrtini je Krka prikazala boljšo igro in v trinajsti minti rezultat obrnila v svojo korist (22:21), tri minute kasneje vodila že za osem (31:23), a je Zlatorog ob koncu poskrbel za preobrat in na odmor odšel z vodstvom 36:35.

Drugi polčas so bolje začeli gostitelji, ki so pobegnili z delnim izidom 8:2 (44:37), vendar pa so do konca četrtine dosegli zgolj dve točki, kar je Krka znala izkoristiti in je rezultat izenačila na 46:46.

Laščani so si do 35. minute znova priborili občutno vodstvo (57:50), vendar se Krka ni predala in je po zaslugi delnega izida 8:0 znova povedla.

Domači so bili nevarni vse do konca. Miha Lapornik je trideset sekund pred iztekom rednega dela zadel trojko za 63:64, na drugi strani pa je bil iz igre uspešen Nebojša Joksimović (66:63). Laščani so v naslednjem napadu žogo ponovno podali Laporniku, ki je bil tokrat neuspešen, zmagovalca pa je s prostima metoma potrdil Chris Booker.

Pri Zlatorogu je bil najboljši strelec Miha Lapornik s 16 točkami, pri Krki pa je bil najbolj razpoložen Chris Booker z 18 točkami in 12 skoki.

Krka se bo v naslednjem kolu pomerila s Portorožem, Laščani so prosti.