Krka je potrebovala tri četrtine ogrevanja

Liga Telemach: branilci državnega naslova Novomeščani po slabem začetku le kos Rogaški.

22. januar 2015 00.27
rsi-Košarka
B. E., šport
Novo mesto – Uvodno tekmo 15. kola lige Telemach so košarkarji Krke pričakali z zmago manj kot Rogaška, ki jih je ob oktobrskem soočenju premagala z 81:79. V sinočnji revanši v dvorani Leona Štuklja so se branilci državnega naslova oddolžili, a šele z boljšo igro v zadnji četrtini.

Novomeščane, ki so vnovič nastopili brez Jasmina Hukića, Tomaža Bolčine in Imrana Polutaka, je v prvem polčasu drago stala predvsem slabša igra v obrambi. Slatinčani so jim pod vodstvom Sandija Čebularja natresli kar 50 točk in po zaostanku z 22:23 prevzeli rezultatsko pobudo. Pred glavnim premorom so vodili z 48:39 in s 60:50 v 28. minuti, ko so se začele njihove težave.

Krka je počasi strnila vrste, odločila tretjo četrtino sebi v prid z 18:13, v zadnjem delu tekme pa zaigrala še bolj čvrsto. Čeprav njen najnevarnejši strelec Malcolm Armstead od 26. minute ni več igral, je v 33. minuti že vodila z 68:63. Štiri minute pozneje je njena prednost že znašala 80:68, slednjič pa je dobila odločilno četrtino s 26:14. Rogaška, ki je v drugem polčasu zmogla le 27 točk, je na koncu dobila skok z 29:24 (Primorac 10), a izgubila 20 žog. Na Krkini strani je bil tudi zelo dober met za tri točke 12:25 (Mulalić 4:6), trojke pa je prispevalo sedem košarkarjev.

Pester dan je tudi za košarkarji Maribora Nove KBM. Po odhodu trenerja Dejana Gašparina jih bo vodil 27-letni Andrej Kuzma, ki je bil v prejšnjih dveh sezonah v klubu pomočnik njegovega očeta Igorja.

Drugi pari 15. kola, sobota: Tajfun – Zlatorog (19), Šenčur GGD – Portorož (19), Grosbasket – Hopsi Polzela (20), Maribor Nova KBM – Helios Suns (20.30), Elektra prosta; vrstni red: Tajfun 13:0, Zlatorog 10:3, Krka 9:4, Rogaška 9:5, Grosbasket 7:5, Šenčur GGD 6:7, Hopsi Polzela 5:7, Portorož, Helios Suns in Maribor Nova KBM po 4:9, Elektra 0:13.