Krka po podaljšku do zmage v Portu

Košarkarji Krke so v četrtem kolu pokala FIBA po podaljšku premagali Porto s 87:83.

18. november 2015 02.25
suhadolnik košarka

Porto - Novomeška Krka je v četrtem kolu pokala FIBA gostovala v Portu in po podaljšku slavila s 87:83.

Uvodna četrtina se je začela po želja gostiteljev, ki so imeli slabe štiri minute pred koncem prednost točke (15:14), nato pa je Krka pobegnila s sedmimi zaporednimi točkami in četrtino dobila za sedem (27:20).

V drugi četrtini je Krka vodila od prve do zadnje minute. Porto se je sicer na začetu dvakrat približal na dve točki (26:28, 28:30), a so imeli Novomeščani vedno pripravljen odgovor in na glavni odmor odšli z zalogo šestih točk (45:39).

Krka je tudi v tretji četrtini nadzorovala potek tekme in imela pred zadnjimi desetimi minutami enajst točk naskoka (67:56), česar pa ni znala izkoristiti. Porto je četrtino začel z desetimi zaporednimi točkami in povsem izničil zaostanek, slabi dve minuti pred koncem pa je celo povedel (73:72). Pri Krki je nato Erjon Kastrati zadel trojko za 75:73, Portu pa je podaljšek priboril Jose Da Silva.

V podaljšku se je razmerje moči nagnilo na stran Krke. Matej Rojc je v prvem napadu zadel trojko, Jure Lalić pa z dvema točkama povišal na +5 (80:75). Domačini so se dve minuti pred koncem približali na točko (79:80), Krka pa se je odzvala z nizom 7:2 in odločila dvoboj.

Pri Krki sta bila najbolj razpoložena Stefan Sinovec s 24 točkami in Jure Lalić z 22 točkami, pri Portu pa Pedro Bastos s 16 točkami.

Novomeščani bodo v petem kolu gostili Fraport Skyliners, tekma bo 25. novembra ob 18.30.