Krka po visokem porazu v Skopju korak bližje izpadu

MZT Skopje je bil od košarkarjev Krke boljši s kar 89:65. Najboljši strelec Krke je bil Luković s 16 točkami.

12. februar 2017 17.40
tlo košarka
N. Gr., STA
N. Gr., STA

Skopje - Gostovanje Krke v Skopju je bilo zelo pomembno v boju za obstanek v regionalni ligi ABA. Novomeščanom v tej sezoni ne gre, z le sedmimi zmagami zasedajo 12. mesto med 14 ekipami v regionalni ligi. Skopje je imelo pred današnjo tekmo enak izkupiček zmag in porazov kot Krka, zato je bila tekma v boju za obstanek zelo pomembna.

V makedonski prestolnici je pred nekaj nad tisoč gledalci gledalci bolje začela domača zasedba in uvodno četrtino dobila s šestimi točkami razlike. Tik pred koncem polčasa je Krka povedla, ko je Marko Luković naprej ujel žogo pod obročem tekmecev in nato zadel še za dve točki. V naslednjem napadu je ekipi MZT minimalno vodstvo pred drugim polčasom zagotovil Djordje Drenovac.

Krka je v naslednjih desetih minutah po seriji izgubljenih žog in zgrešenih metov dosegla 13 točk, dobila pa jih je 22 in makedonska zasedba je v zadnjo četrtino vstopila z desetimi točkami prednosti. Ta je sredi četrtega dela igre narasla na 18 točk, tekmeci so zadnjih 10 minut dobili s 26:12 in slovenski predstavniki so bili brez možnosti, da bi si z morebitno zmago olajšali položaj na lestvici. Pri Krki sta edina dvomestno število točk dosegla Lukovič (16) in Matic Rebec (13), na drugi strani je bil najučinkovitejši Josh Scott (24).