Krka skozi šivankino uho

Košarkarji Uniona Olimpije so hitro pozabili spodrsljaj z Zlatorogom in so brez težav odpravili Rogaško (98:81).

09. april 2015 02.43
Košarka Zlatorog:Tajfun
J. P., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije in Krke so se veselili zmag v četrtem kolu lige Telemach za prvaka. Medtem ko so imeli Ljubljančani doma lahko delo z Rogaško (98:81), pa so bili Novomeščani že na pragu drugega poraza, nato pa strnili vrste in v zadnji četrtini odpravili zasedbo Grosbasketa (65:63). Še bolj razburljivo je bilo v štajerskem derbiju, v katerem je Tajfun v gosteh le za točko snel skalp Zlatorogu (76:75).

Zmaji so hitro pozabili spodrsljaj iz minulega kola, ko so pokleknili pred Zlatorogom, tokrat pa so si že do glavnega odmora zagotovili zadosti izdatno prednost, da so v nadaljevanju lahko mirno nadzorovali potek na parketu. Povsem drugače je bilo v Grosupljem, kjer se je Krka v tej sezoni že opekla, danes pa ni bila daleč od ponovitve presenetljivega scenarija.

Tik pred zadnjo četrtino so imeli gostitelji udobnih osem točk zaloge (51:43), a so bili Noveščani nato natančni in so zmogli delni izid 7:0, po trojki Jasmina Hukića pa so tudi izenačili na 53:53. Isti igralec je sedem sekund pred koncem dvoboja z novim uspešnim metom z razdalje poskrbel za vodstvo s 65:63, zadnjo priložnost za domačo zmago pa je imel najboljši strelec Boban Tomić (17 točk), a je tri sekunde pred zadnjim piskom sirene zgrešil trojko.