Košarkarji Uniona Olimpije prepričljivo dobili zaostali derbi 2. kola lige ABA.

06. december 2016 00.53
Olimpija-Krka Ljubljana 3.10.2016 [košarka]
Eduardo Brozovič

Ljubljana – Za košarkarji Uniona Olimpije in Krke so žalostni predpraznični tedni, toda zaostali slovenski derbi 2. kola lige ABA je lahko ponudil priložnost za izboljšanje razpoloženja le enemu moštvu. Bolje so se odrezali Ljubljančani, čeprav tudi oni niso navdušili, in se s četrto regionalno zmago nekoliko oddaljili od nevarnega dna lestvice.

Novomeščani, ki so pred dvema mesecema dokaj gladko odnesli obe točki iz Stožic v tekmi državnega prvenstva z 91:80, tudi sinoči niso mogli računati na svojega prvega centra, strelca in skakalca Marka Lukovića. Zato so tako kot v soboto proti Partizanu dobršen del večera preigrali z nizko peterko s štirimi zunanjimi košarkarji. Gostitelji niso znali izkoristiti njihove kadrovske stiske, celo nasprotno, poskušali so igrati v enakem slogu in obe moštvi sta se večji del dvoboja pogosteje odločali za mete za tri točke kot za dve. V glavnih strelskih vlogah pa sta bila organizatorja igre, Brandon Jefferson (za dve 1:1, za tri 5:9 in brez asistence) na eni strani in Matic Rebec (za dve 2:3, za tri 2:6, 6 asistenc in 4 dobljene žoge) na drugi.

Krka je resda potrebovala štiri minute in pol za prvi koš, a je hitro nadomestila zaostanek z 0:5, saj so Olimpijini aduti podcenili natančnost Erjona Kastratija, ki jih je do konca četrtine kaznoval s tremi trojkami in vzpostavil ravnotežje. V stožiški zasedbi so bili najbolj dejavni Jefferson, Gregor Hrovat in Mirko Mulalić ter poskrbeli za vodstvo z 22:17 in 37:32, toda Sandi Čebular s sedmimi zaporednimi trojkami in Rebec s svojo značilno nadzvočno košarko sta jim odgovorila z enako mero in prinesla remi tudi v drugi četrtini. Ob glavnem premoru je imela Krka precej boljši izkoristek metov iz igre (46:35 %), a je plačala davek na deset žog, ki jih je zapravila, in sedem napadalnih skokov domačega moštva.

Toda prava kriza se je zanjo začela v tretji četrtini, ki jo je izgubila kar z 10:23. Novomeščanom epizodni vložki posameznikov niso več prinašali koristi, saj sta Kastrati in Čebular domala izginila s parketa, le delno pa ju je nadomestil Ron Curry. Union Olimpija je medtem nadaljevala kot moštvo, z nizom 18:5 prišla do prednosti 55:42, ki jo je v zadnjem delu še povišala na 71:51. Njena obramba je namreč solidno opravila delo, še posebej Hrovat, ki je umiril Rebca, prevladovala pa je tudi pri skokih na obeh straneh igrišča.

V zadnji tekmi 12. kola je Crvena zvezda premagala FMP s 93:62.

Liga ABA

Prestavljena tekma 2. kola

Union Olimpija - Krka 79:64 (16:16, 21:21, 23:10, 19:17)

Union Olimpija: Barbarić 4 (4:4), Oliver 4 (0:1), Bubnić 2 (0:1), Mulalić 16, Mesiček 3 (3:4), Milošević 8 (2:3), Janković 9 (5:8), Jefferson 19 (2:2), Hrovat 13 (4:4), Stopar 1 (1:2).

Krka: Rebec 12 (2:4), Curry 12 (4:4), Kastrati 11 (2:4), Rojc 1 (1:2), Skedelj 2, Dimec 6 (2:2), Čebular 8 (2:4), Ritlop 5, Eliott 7 (1:2).

Prosti meti: Union Olimpija 21:29, Krka.

Met za tri točke: Union Olimpija 10:34 (Jefferson 5, Mulalić 4, Hrovat), Krka 8:24 (Kastrati 3, Rebec 2, Čebular 2, Ritlop).

Osebne napake: Union Olimpija 23, Krka 25.