Krka v vse nevarnejših vodah

Novomeški košarkarji so v dvoboju 24. kola lige ABA doma izgubili s tekmecem za obstanek Mornarjem (63:72).

26. februar 2017 00.44
tlo košarka

Novo mesto - Košarkarji Krke so v regionalni ligi ABA v vse bolj nevarnih vodah. V današnjem 24. kolu so namreč vpisali že štirinajsti poraz v zadnjih 16 dvobojih, za nameček še pred zvestimi domačimi navijači in pred sosedom na lestvici ter neposrednim tekmecem za obstanek Mornarjem. Črnogorski predstavnik je bil boljši z 72:63, s čimer se je veselil sploh prve zmage na gostovanju v sezoni.

Novomeščani pred zadnjima dvema obračunoma z izkupičkom sedmih zmag in sedemnajstih porazov držijo predzadnje mesto na razpredelnici, čakata pa jih še gostovanje pri Partizanu in naposled domača tekma s Cibono. Zadnjemu mestu in izpadu iz lige se lahko izognejo tudi brez zmage, če bo istočasno praznih rok ostal tudi Zadar, ki so ga dvakrat spravili na kolena, prav v zadnjem kolu pa se bo pomeril z drugim slovenskim zastopnikom Unionom Olimpijo.

Čeravno so varovanci trenerja Dejana Mihevca do glavnega odmora dosegli pičlih 24 točk, so imeli vseeno pet točk naskoka, ki pa je skopnel v tretji četrtini po delnem izidu 3:19. Ta del je Krka, ki si je privoščila eno najslabših predstav v sezoni, izgubila s kar 12:28 in v drugem polčasu prejela 53 točk.

KRKA : MORNAR 63:72 (36:47, 24:19, 11:12)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1000, sodniki Radović, Herceg (oba Hrvaška), M. Juras (Srbija).

Krka: Rebec 4 (2:5), Curry 13 (3:4), Jukić 7 (2:3), Dimec 8 (4:6), Čebular 11, Bunić 4, Elliott 8 (1:2), Luković 8.

Mornar: Jones 10 (1:2), Vitkovac 5 (3:4), Vujošević 6 (2:2), Tatum 5, Ellis 11 (3:5), Pavić 6, Waller 21 (3:3), Bakić 8 (2:2).

Prosti meti: Krka 12:20, Mornar 14:18.

Trojke: Krka 7:21 (Curry 2, Luković 2, Jukić, Elliott, Čebular), Mornar 6:25 (Waller 2, Bakić 2, Jones, Tatum).

Osebne napake: Krka 21, Mornar 22.