Krka visoko premagala Elektro

Košarkarji Krke so v 3. kolu lige Telemach porazili Elektro z 81:48, Grosbasket je na zaostali tekmi premagal Maribor z 68:58.

22. oktober 2014 01.00

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 3. kolu državnega prvenstva pričakovano premagali Elektro z 81:48 in vknjižili prvo zmago v tekmovanju.

Novomeščani so v prvih dvanajstih minutah igrali nekoliko zadržano (19:19), nato pa so pobegnili z delnim izidom 14:3 in na glavni odmor odšli s prednostjo dvanajstih točk (40:28). Gostitelji so v tretji četrtini svojim nasprotnikom dopustili le sedem točk (razmerje 21:7) in s tem dokončno zlomili njihov odpor.

Pri Krki sta bila najboljša strelca Erjon Kastrati in Aleksis Wangmene s 13 točkami, pri Elektri pa Sven Malus s 17 točkami.

»Pričakujemo, da fantje vedno dajo vse od sebe. Za neumnosti in napake je vedno toleranca, za neborbenost, strahopetnost in sebičnost pa jo ni. Mladi imajo starejše soigralce, po katerih se lahko zgledujejo in to je del njihovega posla. Ne pade mi na pamet, da jih prosim, da bi bili v moštvu tudi v prihodnjih letih,« je po zmagi povedal trener Krke Aleksandar Džikić.

Krka se bo v četrtem kolu pomerila z Rogaško (29. 10.), Elektra pa bo prosta.

Druga zmaga Grosbasketa

Danes je potekala tudi zaostala tekma prvega kola med Mariborom in Grosbasketom, slednji je slavil z 68:58.

Prvi polčas je bil v znamenju izenačene igre. Domačini so sicer dosegli prvih pet točk na tekmi, vendar so jih nasprotniki hitro ujeli in ob polčasu zaostajali le za dve (36:34).

Drugi polčas so bolje začeli igralci Grosbasketa, ki so tretjo četrtino dobili z 19:10 in pred zadnjimi desetimi minutami vodili s 53:46, prednost pa so zadržali vse do konca.

Prvi strelec tekme je bil gostujoči košarkar Željko Zagorc z 22 točkami, pri Mariboru pa je bil najučinkovitejši Kayembe Tshiabu s 16 točkami.