Krka že z zaključno žogo, Olimpija se brez Murića ni več pobrala

Na tretji finalni tekmi DP je Krka prepričljivo z 82:58 premagala Union Olimpijo. Izid v zmagah zdaj 2:1 za Novomeščane.

27. maj 2014 19.08
27. maj 2014 20.00
Košarka/Krka Olimpija
Š. Ro., Delo.si

Novo mesto - Košarkarji Krke so na tretji finalni tekmi košarkarske lige Telemach prišli do druge zmage v seriji. Tokrat so z 82:58 povsem nadigrali Union Olimpijo, ki je za nameček ostala še brez odličnega dina Murića.

Izid v zmagah je zdaj 2:1 za Novomeščane, ki si lahko na četrti tekmi v četrtek, 29. maja, ob 20. uri v Stožicah, priigrajo nov, že peti zaporedni državni naslov. Hkrati imajo priložnost, da prvič v zgodovini osvojijo dvojno krono (zmagali so že v pokalnem tekmovanju). Zanimivo, da je Krka tri od zadnjih štirih naslovov osvojila v Ljubljani.

Tretjo tekmo sta moštvi Novem mestu začeli zelo previdno, po petih minutah je bil izid le 4:2. Tudi v nadaljevanju so se vrstili zapravljeni napadi na obeh straneh, dokler ni v drugem delu prve četrtine niti v svoje roke prevzela Krka. Novomeščani so pritisnili na plin in prišli do vodstva s 15:6, a so Ljubljančani še pred koncem prvega dela nizžali zapstanek na 18:12.

V drugi tretjini se je nerodno poškodoval Dino Murić. V 11. minuti je ob prodoru Luke Lapornika dobil močan udarec v predel trebuha in do konca srečanja ni bil več sposoben za igro. Olimpija pa se brez njega nikakor ni znašla. Na drugi strani je njegov brat Edo navduševal v dresu Krke in bil najzaslužnejši za povišanje vodstva na 31:18. Olimpija ni našla rešitve za razpoložene Dolenjce, ki so ob koncu prvega polčasa vodili že za 18 točk. Pomagala je minuta odmora Aleša Pipana, po dveh trojkah pa je semafor ob polčasu kazal 43:30.

Razlike Olimpija v drugem delu ni zmogla nadoknaditi. Pri Krki je bil v tretji četrtini razpoložen Jasmin Hukić, ki poskrbel za novo visoko vodstvo, v zadnjo četrtino pa so Ljubljančani vstopili z zaostankom 16 točk (65:49). Preobrat je bil tokrat za Olimpijo pretežka naloga, Krka se je lahko že nekaj minut pred koncem veselila zaslužene zmage.

Edo Murić je bil z 18 točkami najboljši strelec Krke, 12 jih je za Olimpijo dosegel Alen Omić.

»Igrali smo drugače kot v Tivoliju, z več iniciative v napadu in gibanja brez žoge in to je dalo rezultat. Zagotovo je poškodba Dina Murića spremenila Olimpijino igro. Z Brodnikom imajo širino, z Drobnjakom čvrstost in izkušnje, toda realno je moštvo navajeno na učinek Murića. Želim mu čim hitrejše okrevanje in vrnitev na parket,« je po tekmi povedal trener Krke Aleksandar Džikić.

Liga Telemach, finale:

Krka - Union Olimpija 82:58 (18:12, 43:30, 65:49)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 2000, sodniki: Boltauzer, Petek (oba Maribor), Majkič (Hrastnik).

Krka: Lapornik 1 (1:4), Rojc 6, Bečirović 7 (1:2), Murić 18 (3:3), Pavić 10, Booker 11 (2:2), Hukić 12, Buljan 10 (1:3), Klobučar 7 (7:8).

Union Olimpija: Rupnik 7 (1:2), Joksimovič 6, Brodnik 10, Salin 5 (3:4), Murić 1 (1:2), Omić 12 (0:1), Drobnjak 11 (2:2), Stepheson 6 (4:6).

Prosti meti: Krka 15:22, Union Olimpija 11:17.

Met za tri točke: Krka 7:16 (Booker 3, Hukić 2, Buljan, Murić), Union Olimpija 7:22 (Joksimovič 2, Brodnik 2, Rupnik 2, Drobnjak).

Osebne napake: Krka 20, Union Olimpija 24.