2. liga ABA: Rogaška edina izgubila na uvodu v sezono.

12. oktober 2017 00.22
A. V.
A. V.

Ljubljana – Zaradi treh predstavnikov imajo pomembno vlogo v drugoligaškem jadranskem tekmovanju tudi slovenski klubi, v prvem kolu pa sta zmagali Krka in Primorska, klonila pa je Rogaška. Krka je bila proti Lovčenu vseskozi v nadrejenem položaju, končna razlika trinajstih točk pa ne kaže dejanske razlike v kakovosti, saj so Novomeščani vodili tudi z več kot dvajsetimi točkami razlike.

Ponovno je blestel Marko Jošilo, saj je novinec v dresu Krke znova potrdil, da gre za raznovrstnega in koristnega igralca. Tokrat je dosegel 19 točk in 12 skokov. Slatinčani so gostovali v Črni gori pri Teodu, tekma pa se je prelomila v zadnji četrtini, ko so domačini ušli na deset točk razlike. Dobro je na gostovanju pri Dynamicu v Beogradu igrala Primorska, toda po nespametni četrti četrtini je slavila šele po podaljšku.

2. liga ABA, 1. kolo – Teodo : Rogaška 78:69 (58:54, 39:40, 16:13; za Rogaško: Batur 15, Djuranović in Kosić po 11, Davis in Pajić po 10, Fon 8, Nikolić 3, Šantelj 1), Krka : Lovčen 89:76 (72:53, 51:38, 26:17, za Krko: Jošilo 19, Marinelli 16, Cinac 13, Dimec 12, Bratož in Kovačević po 7, Osolnik 6, Fifolt 3, Škedelj, Jarc in Šiška po 2), Dynamic : Sixt Primorska 90:101 po podaljšku (85:85, 62:74, 45:50, 16:21; za Primorsko: Ferme in Mulalić po 20, Čakarun 19, King 16, Zupan 14, Vujasinović 7, Hodžić 3, Kosi 2), Ohrid : Borac Čačak 62:82, Split : Zrinjski Mostar 90:76; odigrano v torek – Bosna : Vršac 77:84.