Liga ABA: Krki slovenski derbi, Helios do tretje zmage

V 13. kolu so košarkarji Krke ugnali Zlatorog Laško s 72:67, Helios je bil po napeti končnici boljši od Cibone (78:76).

23. december 2011 15.28
23. december 2011 16.00
D. O., Delo.si

Domžale - Domžalski košarkarji so proti Ciboni vpisali tretjo zmago v sezoni tega tekmovanja. Večina tekme je bila dokaj izenačena, na začetku zadnje četrtine pa so domači pobegnili. Kljub temu, da je Zagrebčanom nato celo še uspelo povesti, so bili v sami končnici tekme domačini bolj zbrani. Pri domačih je s 26 točkami zablestel Darnley Earl Gay, pri gostih pa je bil z 19 točkami najučinkovitejši Davor Kus, piše STA.

Obe moštvi sta bili večino tekme zelo izenačeni, a gostitelji so bili praktično ves čas v rahli prednosti. V prvem polčasu so si domači že priigrali devet točk prednosti, toda na glavni odmor odšli z vsega točko naskoka. Ko je na začetku zadnje četrtine po trojki Gaya Helios povedel za 12 točk, je vse skupaj nakazovalo na lažje nadaljevanje domžalskih košarkarjev.

Toda zadnja četrtina je tekmo spet postavila na "izhodišče". Čeprav so imeli domači še sredi tega dela igre deset točk prednosti, je Ciboni uspelo v zadnji minuti s trojko Antwaina Barbourja povesti s 76:75. A Gay je nato zadel za novo domžalsko vodstvo s 77:76, Zagrebčani so nekaj sekund pred koncem prek Kusa zapravili svoj napad, končni izid pa je postavil Drago Pašalič z zadetim prostim metom.

Krka pred domačimi navijači do četrte zmage

Novomeščani so bili praktično ves čas v ospredju, a so Laščani, ki ostajajo pri dveh zmagah, večino tekme dihali za ovratnik domačim, med drugim tudi vodili. Toda ključni trenutki na tekmi so pripadli Krki in njenemu natančnemu izvajanju prostih metov. Tako pri domačih kot gostih sta bila s po 19 točkami najučinkovitejša Zoran Dragič oziroma Jaka Brodnik.

Novomeščani so zelo dobro začeli tekmo in povedli s 7:0, s sedmimi točkami naskoka pa so končali tudi prvih deset minut. Tudi v drugi četrtini so gostitelji bili ves čas malce v ospredju, a otipljivejše prednosti si niso priigrali. Še ve, v tretji četrtini je Laščanom uspelo povsem obrniti tekmo. Simon Atanacković je v 27. minuti poskrbel za prvo vodstvo gostov (43:42), a po trojki Jimmyja Baxterja je Krka v zadnjih deset minut vendarle vstopila s prednostjo treh točk.

V tretji četrtini so bili spet v ospredju gostitelji, pri katerih so v napadu izstopali predvsem Dragič, Jure Balažič in Jimmy Baxter, goste pa je igri držal Brodnik, ki je v 38. minuti zaostanek Zlatoroga znižal le na tri točke (61:64). Toda Dragič je bil tokrat zelo natančen pri metu, minuto pred koncem je izza črte zadel za 67:61, kar je napovedalo zmago domačih. Zlatorog se je po prostih metih Škifiča sicer približal le še na dve točki (67:69), toda do novega preobrata jim ni uspelo priti, saj so Dolenjci ob koncu natančno izvajali proste mete.

Kot še piše STA, bo Helios naslednjo tekmo igral 7. januarja, ko bo gostoval pri Širokem Brijegu, Zlatorog bo igral 8. januarja doma proti Unionu Olimpiji, Krka pa bo dan prej gostovala pri Maccabiju.

Helios Domžale - Cibona 78:76 (22:18, 40:39, 60:51)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 500, sodniki: Jovčić, Vojinović, Obrknežević (oba Srbija).

Helios: Markovič 6 (0:2), Gay 26 (6:8), Petrović 2, Prepelič 18 (8:12), Pašalič 3 (1:1), Bubnič 11 (1:1), Jeftič 7 (2:2), Črešnar 2, Čebular 1 (1:2), Bolčina 2.

Cibona: Žižić 18 (12:15), Kus 19 (3:3), Rudež 6, Barbour 17 (5:6), Rožić 2, Zubčić 2 (2:2), Lalić 10 (2:2), Chase 2.

Prosti meti: Helios 19:28, Cibona 24:28.

Met za tri točke: Helios 5:23 (Gay 2, Prepelič 2, Jeftič), Cibona 4:12 (Ruzdež 2, Barbour 2)

Osebne napake: Helios 29, Cibona 25.

Pet osebnih: Bubnič (37.).

Krka - Zlatorog 72:67 (21:15, 37:30, 54:51)

Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 900, sodniki: Pukl, Petek (oba Slovenija) in Glišić (Srbija).

Krka: Murič 4, Abdul 11 (2:2), Dragič 19 (2:4), Baxter 11 (2:2), Balažič 16 (3:5), Đurkovič 4 (2:2), Rojc 3 (1:2), Pavič 3 (1:2), Krivec 1 (1:2).

Zlatorog: Brodnik 19 (1:2), Vujasinovič 7 (2:4), Škifić 12 (4:4), L. Lapornik 9 (2:4), Mali 6, Atanackovič 4, Omić 9 (3:4), Čohadarević 1 (1:2).

Prosti meti: Krka 14:21, Zlatorog 13:20.

Met za tri točke: Krka 4:18 (Abdul, Dragič, Baxter, Balažič), Zlatorog 8:20 (Brodnik 4, Mali 2, L. Lapornik, Vujasinovič).

Osebne napake: Krka 26, Zlatorog 23.