Liga ABA: Olimpija se je Partizanu upirala le v prvem polčasu

Košarkaji Partizana so v 11. kolu v Beogradu ugnali Union Olimpijo (93:69) in prišli do osme zmage.

11. december 2011 17.14
11. december 2011 18.00
D. O., Delo.si

Beograd - Olimpija, ki se sooča s številnimi težavami in je pred prihodom v dvorano Pionir izgubila celotno peterko, na parketu pa se je preizkusil novi organizator igre Jan Močnik, je sredi Beograda začela podjetno, piše STA.

Lepe akcije so se kar vrstile, v uvodnih minutah je precej preglavic je domačim košarkarjem povzročala tudi conska obramba zmajev. Po dobljenih prvih dveh četrtinah pa so v drugem polčasu varovanci Saša Filipovskega popustili.

Ljubljančani so izgubili zalet ter igro prepustili favorizirani ekipi, ki je po slabem in bledem prvem polčasu mirno pripeljala tekmo do konca in zasluženo slavila. Partizanova dvorana tako ostaja uganka za Olimpijo, petkratni zmagovalec lige ABA in branilec naslova beograjski Partizan pa je v drugem polčasu razblinil vse upe Ljubljančanov za zmago ali vsaj častni poraz. Najboljši strelec zmajev je bil Deon Thompson s 25 točkami, ki je zbral tudi devet skokov, Jaka Blažič je dosegel 12 točk. Pri Partizanu je 16 točk zbral Dragan Milosavljević.

»Prestrašili smo Partizana. Odigrali smo odličen polčas, pokazali smo svoj trenuten maksimum in smo s prikazanim lahko resnično zadovoljni. Na voljo imamo zgolj 7 igralcev, kar je pravi fenomen. Če se bomo okrepili po pameti in dobro trenirali, kot smo to ta teden, se nam lahko obeta dvig forme in rezultatov. Jan Močnik je pokazal svoje veliko srce in danes skoraj izdahnil na parketu. Nisem zadovoljen z delom obrambe in izgubljenimi žogami v tretji četrtini, ki je bila znova usodna. Sedaj nas čaka tekma v Istanbulu na katero se moramo maksimalno skoncentrirati,« je tekmo ocenil trener Olimpije Sašo Filipovski.