Liga ABA: tudi Zlatorog zabeležil še šesti poraz

Košarkarji Zlatoroga so bili v šestem kolu nemočni proti gostom iz Širokega Brijega (78:53).

06. november 2011 16.52
06. november 2011 20.53
D.O., Delo.si
Laško - Košarkarji Zlatoroga so tudi po končanem 6. krogu lige ABA brez zmage. Vknjižili so šest porazov in so trdno na dnu lestvice, medtem ko je Široki Brijeg z novima dvema točkama z desetega napredoval na sedmo mesto, piše STA:

Igralci Širokega so že v uvodu tekme pokazali, da jih zanima le zmaga. Povedli so s 7:2, nato sredi prve četrtine še z 18:8, Laščani pa niso našli poti do nasprotnikovega koša in gostje so uvodni del dvoboja dobili z 22:10. Tudi druga četrtina je bila povsem v znamenju gostov. Široki je vodil že za 19 točk, to razliko pa so Laščani v zaključku drugega dela le nekoliko zmanjšali. Predvsem zaradi številnih izgubljenih žog in slabega meta za dve točki so igralci Zlatoroga na odmor odšli z zaostankom 25:42.

Tudi v nadaljevanju so Laščani pokazali slabo igro, vendar so slabo igrali tudi gostje. Skoraj tri minute obe ekipi nista zadeli, v drugi polovici tretje četrtine pa so igralci Zlatoroga z nekoliko bolj agresivno igro vendarle znižali rezultat, kljub temu pa so pred zadnjo četrtino zaostajali za 11 točk. V zadnjem delu tekme pa so gostje spet zaigrali bolje in v prvih nekaj minutah nanizali nekaj košev, štiri minute pred koncem je razlika znašala kar 27 točk. V zaključku tekme pa Laščanom ni uspelo zmanjšati razlike in Široki Brijeg je z 78:53 prišel do tretje zmage v ligi ABA.

Pri domačih je Vladimir Panić dosegel 21 točk in bil tudi najboljši strelec tekme, še poroča STA. Zlatorog bo v naslednjih dveh krogih igral na domačem parketu, najprej se bo pomeril z Zagrebom, nato pa v Tri Lilije prihaja Partizan.