Liga Nova KBM: Krka z zmago nad Heliosom začasno skočila na vrh

Košarkarji Krke so v 7. kolu lige za prvaka visoko premagali Helios z 92:63 in dosegli peto zmago.

20. april 2016 21.14
šipić Košarka Helios Krka
M. Ž.
M. Ž.

Novo mesto - Košarkarji Krke so v sedmem kolu lige Nova KBM za prvaka v dvorani Leona Štuklja visoko premagali Helios z 92:63.

Novomeščani so dosegli peto zmago in se začasno povzpeli na vrh lestvice, Domžalčani pa so zabeležili tretji poraz.

Oslabljeni Domžalčani so se s Krko enakovredno borili le v prvi četrtini. Gostje so dosegli sedem izmed prvih devetih točk na tekmi, a so se gostitelji hitro vrnili v igro in četrtino dobili za dve točki (17:15).

Helios je imel v drugi četrtini težave z realizacijo v napadu in je v šestih minutah dosegel le šest točk, Krka pa deset več (33:21), ob glavnem odmoru pa je bil rezultat 40:28.

Če so Domžalčani ob polčasu še upali na povratek, so se njihove sanje razblinile v manj kot štirih minutah. Novomeščani so namreč pobegnili z delnim izidom 12:4 in imeli že dvajset točk prednosti (52:32), Helios pa je bil do konca tekme povsem v senci domačih.

Pri Krki je bil prvi strelec Ive Ivanov z 18 točkami, Jure Lalić, Stefan Sinovec in Matic Rebec so jih prispevali po 15. Pri Heliosu je bil najbolj razpoložen Simo Atanacković s 17 točkami.

Liga Nova KBM za prvaka, 7. kolo

Krka - Helios Suns 92:63 (17:15, 23:13, 26:20, 26:15)

Krka: Rebec 15, Ivanov 18 (3:3), Sinovec 15, Rojc 2, Lalić 15 (3:4), Tomič 2 (2:2), Mulalić 10 (2:2), Dimec 2, Polutak 5, Lapornik 2, Drobnjak 6 (1:2).

Helios Suns: Čakarun 12 (2:3), Ja. Močnik 10 (2:2), Gorjanc 1 (1:2), Atanacković 17 (2:3), Lelić 13 (8:8), Robertson 8, Vončina 2 (0:1).