Liga Nova KBM: Olimpija kljub odsotnosti Mesička in Jeffersona visoko premagala Tajfun

Union Olimpija je v sedmem kolu DP na Ježici premagala Tajfun z 88:71.

18. november 2016 16.49
18. november 2016 19.40
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so v sedmem kolu lige Nova KBM dosegli peto zmago, potem ko so na Ježici premagali Tajfun z 88:71.

Ljubljanska zasedba se je do zmage prebila brez prvega strelca in podajalca Brandona Jeffersona ter Blaža Mesička.

V njenih vrstah je pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk, najbolj razpoložena sta bila Devin Oliver z 19 točkami in Mirko Mulalić s 15 točkami.

Pri Tajfunu je bil prvi strelec Malcolm Grant z 12 točkami, Mirza Sarajlija in Jaka Brodnik sta jih dodala po 11.

Tekma se je začela s slabo predstavo Tajfuna, ki je v petih minutah zadel le dva izmed prvih šestih metov iz igre, poleg tega pa izgubil še štiri žoge. Olimpija je to znala izkoristiti in po zaslugi Nikole Jankovića (6 točk) po petih minutah vodila za osem (12:4). Ljubljančani so imeli v tem delu igre največ devet točk prednosti, četrtina pa se je končala z rezultatom 17:11.

Na začetku druge četrtine je Olimpija pobegnila na dvomestno prednost, potem ko sta bila uspešna Mirko Mulalić in Dean Oliver (23:13). Ljubljanski ekipi se je nato ustavilo v napadu, Tajfun pa je prevzel pobudo in z delnim izidom 14:4 izid poravnal na 27:27. Gostujoča ekipa pa se ni ustavila pri tem, tri minute pred koncem polčasa je za prvo vodstvo zadel Milija Miković (32:29), njegova trojka pa je bila četrta Tajfuna v drugi četrtini. Olimpija je ob zaostanku za točko odgovorila z nizom 5:0, Tajfun pa ji je vrnil z enako mero in ob glavnem odmoru vodil s 37:36.

V tretji četrtini se je razmerje moči nagnilo na stran Olimpije. Ta je v prvih štirih minutah zrežirala niz 10:1 in povedla za osem (46:38), po prostih metih Stevana Miloševića pa je imela v 26 minuti že enajst točk naskoka (53:42). Varovanci Gašperja Okorna so prednost ohranili do konca četrtine, izid je bil 59:52.

V zadnjih desetih minutah je Olimpija svojega tekmeca držala na varni razdalji in po 34 minutah vodila za deset (70:60), dve minuti pred koncem pa za dvanajst (81:69), kar ji je omogočilo miren zaključek tekme.

Liga Nova KBM, sedmo kolo

Union Olimpija - Tajfun 88:71 (17:11, 19:26, 23:15, 29:19)

Union Olimpija: Barbarič 12 (1:2), Oliver 19 (1:3), Bubnić, Mulalić 15, Pelko 6, Milošević 8 (4:6), Janković 13 (1:2), Jurček 2, Hrovat 11 (4:4), Stopar 2.

Tajfun: Sebić 2, Vujasinović 10 (3:3), Sarajlija 11 (2:2), Grant 12 (4:4), Brodnik 11 (3:5), Maček 3 (1:2), Fifolt 9 (3:4), Spicer 8 (2:4), Miković 5.

Prosti meti: Union Olimpija 11:17, Tajfun 17:22.

Met za tri točke: Union Olimpija 9:23 (Oliver 4, Mulalić 3, Barbarič, Hrovat), Tajfun 8:25 (Sarajlija 3, Grant 2, Vujasinović, Miković, Maček).

Osebne napake: Union Olimpija 23, Tajfun 19.