Liga Nova KBM: Poleg Hopsov obstal še Portorož

Portorož je v četrtem kolu lige Nova KBM za obstanek premagal Branik Maribor s 87:68 in ostaja v elitni druščini.

20. maj 2016 23.33
M. Ž.
M. Ž.

Portorož - Košarkarji Portoroža so si kot zadnji zagotovili obstanek v prvoligaški druščini, potem ko so v četrtem kolu lige Nova KBM premagali Branik Maribor s 87:68.

Pred zadnjim kolom je bilo odprto le eno vprašanje, in sicer, kdo se bo poleg Hopsov obdržal v elitni ligi slovenske košarke? V igri sta bila Portorož in Branik Maribor, uspešnejši pa so bili Primorci.

Gostitelji so vprašanje zmagovalca razrešili že v prvem polčasu. Ti so po sedmih minutah prvič povedli z dvomestno razliko (20:9) in četrtino dobili s 33:20, nato pa v drugi nasprotnikom dopustili le devet točk in na glavni odmor odšli z velikansko prednostjo 28 točk (57:29). Mariborčani so v drugem polčasu le ublažili poraz.

Pri Portorožu sta bila najboljša strelca Jan Barbarič z 21 točkami in Matija Trampuš z 18 točkami, pri Mariboru pa Marko Cej s 15 točkami.

»Dosegli smo glavni cilj, ostajamo edini primorski prvoligaš, še naprej smo vodilni klub v tem delu Slovenije. Čestitam igralcem, da smo kljub vsem težavam zdržali na in držali skupaj vse do konca. To je nagrada za ves vloženi trud. Hvala tudi vsem podpornikom kluba in našim zvestim navijačem za pozitivno energijo,« je po tekmi dejal trener Portoroža Konstantin Subotić.