Okorn po porazu: »Preveč napak za karkoli«

Košarkarji Petrol Olimpije so izgubili tudi prvo domačo tekmo v ligi prvakov, boljši je bil Bayreuth z 90:77.

25. oktober 2017 20.04
Košarka Olimpija Bayreuth
N. Gr.
N. Gr.

Ljubljana - V boju za napredovanje v ligi prvakov je bila po dveh zaporednih porazih v gosteh domača zmaga proti Bayreuthu skoraj nujna, a se tudi tokrat v Stožicah ni izšlo. Gostje iz Nemčije so bili tokrat precej boljši tekmec in dvoboj zasluženo dobili z 90:77.

Olimpija je tekmo začela dobro, a so nato gostje z visokim ritmom hitro razkrili slabosti majhnega kadra Ljubljančanov, ki so ga načele poškodbe. Prednost je v drugi četrtini narasla nad 10 točk, v tretji so se sicer košarkarji Gašperja Okorna nekoliko približali, a so z dobrim metom z razdalje gostje spet ušli in tekmo varno pripeljali do konca. Že pogled na statistiko razkriva, kaj je danes pokopalo Olimpijo - gostje so zadeli kar 12 trojk in kaznovali premalo agresivno obrambo, ki je imela spet nekaj težav tudi pri skoku.

Pri Olimpiji je bil najbolj razpoložen Devin Oliver z 20 točkami, Jordan Morgan jih je dodal 18, Domen Lorbek 14 in Roko Badžim 10. Zelo se pozna odsotnost Talora Battla, zato mora Jan Špan precej več minut odigrati v napadu, Okorn pa nato pogreša njegovo agresivnost v obrambi, ki je na začetku sezone ob skoku največji problem Olimpije. Očitno bo tako še nekaj časa, saj je Roman Lisac spet zavrnil možnost, da bi klub pripeljal novega organizatorja igre, prednost ima finančna sanacija.

Pri gostih je blestel Gabe York s kar 25 točkami, Brooks in Wachalski sta jih dodala po 12.

Devin Oliver: »Nekako moramo se znebiti te bolezni, da tekme začenjamo zelo mehko in brez energije. V nadaljevanju smo poskušali narediti preobrat, ampak nam ni uspelo. Čestitke medi Bayreuthu, nocoj so bili boljša ekipa.«

Gašper Okorn: »Naredili smo preveč napak za karkoli. Preveč izgubljenih žog, slab skok, zgrešeni odprti meti, prosti meti... na drugi strani je nasprotnik zadeval z dobrim odstotkom. V tretji četrtini smo imeli priložnost za preobrat, ampak v teh trenutkih nismo bili dovolj zbrani.«

Petrol Olimpija : Bayreuth 77:90 (20:26, 40:50, 60:68)

Dvorana Stožice, sodniki: Mazzoni (Italija), Manos (Grčija) in Suslov (Estonija).
Petrol Olimpija: Kastrati 5 (2:2), Radulović 2, Oliver 20 (5:6), Špan 6 (3:4), Badžim 10 (1:4), Morgan 18 (4:5), Lorbek 14 (1:2), Hrovat 2.
Bayreuth: Robinson 10, Linhart 9 (5:6), Doreth 5, Seiferth 8, Wachalski 12 (4:4), Amaize 3, Brooks 12 (1:2), York 25, Marei 6 (2:3).
Prosti meti: Petrol Olimpija 16:23, Bayreuth 12:15.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 7:21 (Lorbek 3, Kastrati, Oliver, Špan, Badžim), Bayreuth 12:29 (York 7, Wachaslski 2, Doreth, Amaize, Brooks).
Osebne napake: Petrol Olimpija 17, Bayreuth 22.