Liga Telemach: Castings proti Portorožu do četrte zmage

LTH Castings je v petem kolu državnega prvenstva s 95:69 odpravil Portorož in ostaja neporažen.

22. november 2015 22.27

Škofja Loka - Košarkarji LTH Castingsa so na tekmi petega kola lige Telemach visoko premagali Portorož s 95:69.

Domačini so tako dobili tudi četrto tekmo v sezoni in se s tem na vrhu izenačili z Rogaško in Šenčurjem, Portorož pa je z zmago in štirimi porazi na šestem mestu.

Uvodna četrtina tekme je postregla z izenačeno igro in minimalnim vodstvom domačih (26:25), ki pa so nato v nadaljevanju stopili na plin. Castings je v 17. minuti prvič povedel za deset točk (43:32) in ob polčasu vodil za dvanajst (50:38), v 28. minuti pa je imel že dvajset točk zaloge (70:50), kar je bil za goste prevelik zalogaj.

V domači ekipi je bil najboljši strelec Robert Abramovič z 22 točkami, v gostujoči pa Jan Barbarič z 22 točkami.

LTH Castings bo v prihodnjem kolu gostoval v Domžalah, Portorož pa bo gostil Hopse. Obe tekmi bosta 28. novembra.