Liga Telemach: Helios še drugič letos žrtev Union Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugem kolu lige za prvaka ugnali Helios (77:63), Krka je bila boljša od Maribora (70:83).

27. marec 2013 18.01
27. marec 2013 20.10
KošarkaHelios- Olimpija
D. O., Delo.si

Ljubljana - V drugem kolu lige Telemach za prvaka so za presenečenje poskrbeli košarkarji Tajfuna, ki so po podaljški uspeli premagati Zlatorog (94:91). Union Olimpija je uspešno začela pohod proti šestnajstemu naslovu prvaka Slovenije in v Stožicah v ponovitvi finala pokala Spar še enkrat premagala Helios. Zmago je zabeležila tudi Krka, ki je bila boljša od Maribora (70:83).

Dvoboj Uniona Olimpije in Heliosa je bil v prvem polčasu izenačen in zanimiv, v nadaljevanju pa so domači košarkarji prišli do lepe prednosti (56:45), ki je niso več izpustili iz rok in tako Domžalčanom zadali četrti zaporedni poraz, piše STA.

Ključna igralca domačega trenerja Saša Filipovskega sta bila Jaka Blažič z 19 točkami in Dino Murić s 17, pri Zmagu Sagadinu pa se je od dvanajstih igralcev, ki so stopili na parket, med strelce vpisalo le pet. Đorđe Majstorović je dosegel 22 točk, Nikola Gačeša pa 17.

»Zadovoljen sem s 3 četrtinami igre. Pristop je bil dober in potrebujemo le nekaj več sproščenosti za še boljše igre. Kljub vsemu smo dobili nekaj točk preveč. Svojo priložnost za igro je dobro izkoristil tudi mladi Emir Sulejmanović,« je tekmo ocenil Filipovski.

Maribor dobro začel, nato je vajeti igre prevzela Krka

Mariborčani so tekmo proti Krki dobro začeli in bili v prvem delu igre praktično ves čas v ospredju. Do prve zajetnejše prednosti so prišli v sedmi minuti (19:11), a nato slabše odigrali končnico četrtine, v kateri je Krka naredila delni izid 11:5 in se približala na 22:24. Nalet Krke se je prenesel tudi v uvod drugih desetih minut, saj so tekmeca hitro ujeli, po košu Matjaža Smodiša v 13. minuti pa povedli z 28:24. Štiri točke prednosti so Novomeščani nesli tudi v drugi polčas.

Tega so začeli s košema Smiljana Pavića in Jake Klobučarja ter trojko Domna Lorbka in ušli na 48:37. Ko je Jure Lalić v 27. minuti Krko popeljal do prednosti 61:48, se je zdelo, da je tekma odločena. A domači se še niso predali, se približali na pet točk, zadnjih deset minut pa začeli z osmimi točkami minusa. "Opozorilo" ob koncu tretjega dela igre je bilo dovolj, da so Novomeščani v zadnji četrtini zaigrali zbrano in tekmecu - z izjemo uvodne minute - niso več dovolili približati se na manj kot deset točk.