Liga Telemach: Krka še naprej neporažena, Helios ni bil kos Olimpiji

Krka po zmagi nad Mariborom ostaja na vrhu lestvice, Union Olimpije se iz Domžal vrača s peto zmago v končnici.

17. april 2013 18.02
KošarkaHelios- Olimpija
D. O., Delo.si

Novo mesto - Košarkarji Krke nadaljujejo zmagoviti niz. Zabeležili so sedmo zaporedno zmago, tako da so praktično le še zmago oddaljeni od najboljšega izhodišča pred končnico, hkrati pa so si s to zmago več ali manj zagotovili tudi mesto v ligi ABA v prihodnji sezoni. Kljub porazu Mariborčani trdno držijo tretje mesto in uvrstitev v polfinale.

Do šeste zmage pa so v Domžalah prišli košarkarji Uniona Olimpije, ki so slavili prepričljivo zmago nad Heliosom (57:70). Zasedba iz Laškega je premagala Tajfun, z drugo zmago pa tudi ohranila možnosti za napredovanje v polfinale.

Vprašanje zmagovalca v dvorani Komunalnega centra v Domžalah je bilo rešeno v tretji četrtini, ki so jo košarkarji Uniona Olimpije dobili z 22:13 in po kateri so imeli že 15 točk prednosti. Podobno kot na zadnjih tekmah Union Olimpija ni imela izstopajočega posameznika, temveč je tekmeca strla s kolektivno predstavo. Tokrat sta bila najboljša strelca zeleno-belih Jasmin Perković in Dino Murić (oba po 13 točk), enajst jih je dosegel Jaka Blažič, deset pa Alen Omić, piše STA. Pri Heliosu sta dvomestno število točk zbrala Đorđe Majstorović (13) in Nikola Gačeša (11).

Domžalčani bodo v preostalih treh krogih gostovali v Mariboru in Laškem ter gostili ekipo iz Šentjurja, Ljubljančane pa čaka gostovanje v dvorani Tabor ter preizkušnji doma z Zlatorogom in Krko. Liga Telemach za prvaka se bo nadaljevala 23. aprila.