Liga Telemach: Krka z zmago nad Olimpijo do prvega mesta

Košarkarji Krke so v 7. kolu lige Telemach za prvaka premagali Union Olimpijo s 67:57.

18. april 2015 14.48
18. april 2015 18.10
Košarka Krka/Olimpija v Novem Mestu

Novo mesto - Košarkarji Krke so v derbiju 7. kola lige Telemach za prvaka premagali Union Olimpijo s 67:57 in se zavihteli na prvo mesto. To je bil peti obračun teh moštev v tej sezoni, izid v zmagah je 3:2 za Novomeščane.

Krka je povsem zasluženo osvojila obe točki, saj je zaostajala le pri izidu 0:2. Za začetni zagon je poskrbel Miralem Halilović, ki je dosegel prvih deset točk Krke na tekmi, do konca polčasa pa še dodatnih šest in imel največ zaslug, da so Novomeščani ob polčasu vodili s 36:29.

Olimpija je stik s Krko držala do konca tretje četrtine, nato pa so gostitelji ob izidu 41:44 dosegli devet zaporednih točk, ki jih gostje niso več nadoknadili.

Pri Krki je bil prvi strelec Halilović z 19 točkami, Mirko Mulalić jih je dodal 16. Pri Olimpiji je bil najbolj razpoložen Klemen Prepelič s 14 točkami, Alen Omić je imel 9 točk in 11 skokov.

Halilović blestel v prvi četrtini

Košarkarji Krke so imeli v prvi četrtini več od igre in so po petih minutah vodili za šest (10:4), pri čemer je vse točke novomeškega moštva dosegel Miralem Halilović. Ko je nato Matej Rojc zadel trojko, se je Olimpija znašla v prvih težavah (4:13), iz katerih pa jo je z dvema trojkama rešil veteran Goran Jagodnik (10:15).

Pri Krki so hitro odgovorili na Jagodnikov niz. Malcom Armstead je najprej zadel trojko, nato pa je Luka Lapornik s prostim metom svojemu moštvu znova priboril devet točk prednosti. Končni izid četrtine je s prostima metoma postavil Dino Murić (12:19).

Krka brez težav odgovorila na niz Olimpije

Drugo četrtino so bolje začeli gostje in po zaslugi štirih točk Klemna Prepeliča zaostanek zmanjšali na štiri točke (19:23), nato pa so sledile napake. Najprej so sodniki spregledali pozno posredovanje Alexisa Wangmeneja, ki je poskus Dina Murića blokiral po stiku žoge in table, nato pa je Prepelič po dobri obrambni akciji zgrešil polaganje.

To so pri Krki znali izkoristiti in so pobegnili z delnim izidom 7:0 ter so po petnajstih minutah vodili s 30:19, gostujoči trener Memi Bečirović pa je zahteval minuto odmora. Ta je prinesla želeni povratek, saj je Alen Omić dosegel pet zaporednih točk, po košu Halila Kanacevića pa je Krka vodila le še za štiri (26:30).

Novomeščani so ob koncu polčasa pokazali boljšo igro. V kritičnih trenutkih se je ponovno izkazal Halilović in z dvema zaporednima košema poskrbel za vodstvo 34:26, nato pa je Nebojša Joksimović dodal prosta meta in Krka je ob glavnem odmoru vodila s 36:29.

Pri Krki je bil prvi strelec Miralem Halilović s 16 točkami, pri Olimpiji pa Alen Omić s 7 točkami.

Gostitelji pobegnili ob koncu tretje četrtine

Domači košarkarji so po glavnem odmoru nadzorovali potek tekme, vendar pa njihovi nasprotniki niso bili daleč. Halil Kanacević je pri zaostanku 32:40 dosegel štiri zaporedne točke, isti igralec pa je v 26. minuti s prostim metom približal Ljubljančane le na tri točke (39:42).

Olimpija je pred zadnjima dvema minutama zaostajala le za tri točke (41:44), ko je Krka pobegnila z delnim izidom 6:0. Strelski niz je s trojko začel Mirko Mulalić, nato si je Luka Rupnik zaradi simuliranja prislužil tehnično napako, kar je s prostim metom kaznoval Chris Booker, za konec pa je Joksimović zadel za 50:41, kar je bil tudi izid četrtine.

Mulalić zadel za +12

Novomeščani so dobro igro prenesli tudi v zadnjo četrtino, v kateri je Mulalić s trojko zadel za prednost dvanajstih točk (53:41).

Ljubljačani se niso predali in so se do 34. minute približali na osem (47:55), minuto kasneje pa so po trojki Prepeliča zaostajali za šest (50:56).

Olimpiji kljub trudu ni uspelo pripraviti preobrata. Klemen Prepelič je pri izidu 57:62, ko je bila do konca še slaba minuta, zgrešil met za tri točke, Prepelič pa je s prekrškom ustavil Malcolma Armsteada, ki je zadel enega izmed dveh prostih metov. Gostje so nato zapravili tudi naslednji napad in hitro storili prekršek nad Luko Lapornikom, ki je s prostim metom potrdil zmago. Krka je tekmo končala s trojko Mirka Mulaliča in Olimpiji zadala drugi prvenstveni poraz (67:57).