Liga Telemach: Olimpija še drugič odpihnila Tajfun

Košarkarji Tajfuna so v zaostali tekmi lige Telemach znova izgubili z Union Olimpijo, Krka še brez poraza.

13. april 2013 19.50
košarka
Š. Ro., Delo.si, STA

Šentjur - Tudi drugem srečanju v nekaj dneh v ligi Telemach je Union Olimpija prepričljivo ugnala Tajfun. Tokrat so bili v zaostali tekmi 1. kola Ljubljančani boljši s 70:51.

Za Olimpijo je 19 točk prispeval Jaka Blažič, ki jih je 15 dosegel že v prvem polčasu. Pri Tajfunu je dvomestno število točk dosegel le Mladen Primorac (12).

Union Olimpija se je z drugo zaporedno zmago po dveh porazih vrnila v igro za eno od prvih dveh mest v ligi za prvaka, ki prinašata nastop v ligi ABA v prihodnji sezoni. Tudi Šentjurčani pa imajo ob izkupičku 2-4 še vse možnosti za uvrstitev v polfinale.

Gledalci v dvorani Hruševec so uživali v veliko bolj izenačeni predstavi kot v sredo v Stožicah, kjer so zmaji zmagali z 81:45. Gostitelji so bili še posebej razpoloženi v uvodnih minutah (20:18), nato pa so gostje zaigrali agresivneje v obrambi, tako da Tajfun kar osem minut ni dosegel koša (20:35). V nadaljevanju so Šentjurčani sicer znižali zaostanek, preobrat pa jim ni uspel, saj je imela Union Olimpija dovolj razpoloženih igralcev.

Blažiču, ki je ob 19 točkah vpisal še 10 skokov, so se v drugem polčasu pridružili Alen Omič (14 točk, 8 skokov), Luka Rupnik (11 točk, trojke 3:4) ter Dino Murić (9 točk, 12 skokov).

Krka še naprej brez poraza

Košarkarji Krke so tudi v 6. kolu na zahtevnem gostovanju v Domžalah ohranili stoodstoten izkupiček in imajo na vrhu razpredelnice še vedno dve zmagi prednosti pred najbližjim zasledovalcem. Helios na drugi strani je doživel že peti poraz, tako da se mu nastop v polfinalu vedno bolj oddaljuje.

Domžalčani so tekmo proti državnemu prvaku odigrali izredno motivirano, bili dolgo časa v igri za zmago, na koncu pa so Novomeščani uveljavili svoje izkušnje in kakovost ter zanesljivo prišli do dveh točk. Zadnjo četrtino je Krka dobila z rezultatom 21:10.

Do tedaj si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti, z izjemo uvodnih 8:0 za Helios ali 43:38 za Krko na začetku drugega polčasa. Tudi v zadnji četrtini je bila igra nekaj minut izenačena (55:55), nato pa je Krka preko Anthonyja Andersona, Marka Pajića, ki se je po daljši odsotnosti vrnil v postavo, ter Uroša Lučića naredila delni izid 9:0 in štiri minute pred koncem pobegnila na varno razdaljo (55:64)

Liga Telemach, za prvaka, zaostala tekma 1. kola:

Tajfun - Union Olimpija 51:70 (20:20, 33:40, 44:53)

* Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 800, sodniki: Pukl (Maribor), Majkič (Hrastnik), E. Javor (Ljubljana).
* Tajfun: Pelc 2, Škoberne 3, M. Sebič 4 (2:4), Ferme 7 (1:2), Venezia 3, Primorac 12 (1:1), S. Sebič 9, Zimić 5 (1:2), Brolih 6 (1:2).
* Union Olimpija: Rupnik 11, Prepelič 3, Blažič 19 (6:8), Salin 3, Murić 9 (1:2), Perković 4, Močnik 5, Sulejmanović 2, Omić 14 (2:2).
* Prosti meti: Tajfun 6:11, Union Olimpija 9:12.
* Met za tri točke: Tajfun 7:27 (Ferme 2, S. Sebič, Škoberne, Brolih, Venezia, Primorac), Union Olimpija 7:21 (Rupnik 3, Blažič, Prepelič, Salin, Močnik).
* Osebne napake: Tajfun 18, Union Olimpija 18.
* Pet osebnih: S. Sebič (35.).

Liga Telemach, za prvaka, 6. kolo:

Helios - Krka 63:71 (19:15, 36:34, 53:50)

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 450, sodniki: Petek, Vučković (oba Maribor), Nedović (Kranj).
* Helios: Besedič 9, Ponjavić 12 (4:4), Fon 12 (4:4), Rebec 3 (3:4), Majstorović 2, Močnik 2, Gačeša 9 (1:2), Rančić 9 (2:2), Radulovič 5 (1:1).
* Krka: Lorbek 2, Vladović 5 (2:2), Rojc 2, Lalić 8 (6:7), Pavić 5 (3:6), Lučić 13 (3:4), Pajić 3, Klobučar 18 (4:6), Anderson 7, Smodiš 8 (4:4).
* Prosti meti: Helios 15:17, Krka 22:29.
* Met za tri točke: Helios 8:22 (Besedič 3, Ponjavić 2, Fon 2, Rančić), Krka 5:13 (Klobučar 2, Vladović, Pajić, Anderson).
* Osebne napake: Helios 30, Krka 25.
* Pet osebnih: Majstorović (39.).

Maribor Messer - Zlatorog 82:72 (21:19, 39:36, 61:49)

* Dvorana Tabor, gledalcev 600, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Vuga (Izola).
* Maribor Messer: Marić 13 (2:3), Gavrić 13 (2:2), Pelko 16 (2:2), Jovanović 8 (3:4), Jereb 4, Josipović 2, Šarkinović 5, Rizvić 21 (5:6).
* Zlatorog: Brodnik 14 (2:2), L. Lapornik 16 (3:4), Dimec 1 (1:2), M. Lapornik 4, Udrih 10, Đugum 9 (3:5), Zadnik 8 (2:4), Mučić 12 (2:4).
* Prosti meti: Maribor Messer 14:19, Zlatorog 13:21.
* Met za tri točke: Maribor Messer 6:22 (Pelko 2, Gavrić, Marić, Jovanović, Šarkinović), Zlatorog 7:22 (Brodnik 2, Zadnik 2, Mučić 2, L. Lapornik).
* Osebne napake: Maribor Messer 23, Zlatorog 26.
* Pet osebnih: Dimec (30.), Udrih (39.).