Rogaška pretrd oreh za Olimpijo, za točko padel tudi Zlatorog

V 3. kolu lige DP za prvaka je Krka premagala Laščane, Rogaška po podaljšku Olimpijo, Tajfun je tretjič izgubil.

26. marec 2016 22.36
Košarka Olimpija
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA
Ljubljana - Tudi 3. kolo končnice slovenskega košarkarskega prvenstva, v katerem se je liga preimenovala v ligo Nova KBM, je prineslo kup tesnih in nepredvidljivih dvobojev. Edino moštvo, ki je bilo neporaženo na uvodnih tekmah, Zlatorog je bil v Novem mestu na dobri poti do še tretje zmage, toda Krka, ki je v sredo izgubila proti Heliosu, je v izdihljajih tekme nadoknadila zaostanek in se ob zmagi z 68:67 veselila dveh točk.

Večino prve četrtine so bili v rezultatski prednosti domačini, toda tri sekunde pred koncem uvodnih desetih minut je Miha Vašl s svojo drugo trojko goste popeljal do prednosti 17:16. Te izbranci Aleša Pipana dolgo niso več izpustili iz rok. Sredi druge četrtine je Vašl z novo trojko poskrbel za 25:18, nekaj napadov kasneje je bilo 30:28, toda dve minuti pred koncem prvega polčasa je Krka znižala na 26:28, 40 sekund kasneje je izenačila, na veliki odmor pa so šli Laščani s tremi točkami prednosti (31:28).

To so v tretji četrtni, ki so jo dobili s 23:16, oplemenitili, v 29. minuti so vodili že z 52:37, kar je bila najvišja razlika na tekmi. Toda ekipa Vladimirja Anzulovića se ni vdala. Do konca tretje četrtine je nekoliko stopila zaostanek (44:54), odločilen korak do priključka pa je naredila v slabi minuti in pol zadnje četrtine, ko je prišla na 50:54. Dobrih šest minut pred koncem tekme je prišla na -2, eno minuto in 57 sekund pred iztekom igralnega časa pa je Matic Rebec s trojko izenačil na 64:64. Laščani so še enkrat pobegnili na +3, Novomeščani so odgovorili s štirimi zaporednimi točkami in dokončno zlomili Zlatorog.

Pri Krki je Jure Lalić dosegel 17 točk, pri Zlatorogu pa se je Vašl ustavil pri 18 točkah, Jamar Abrams je dal eno manj, z dvomestnim številom točk - 13 - je tekmo pri Laškem končal le še Goran Jurak.

Tajfun brez uspeha

Aktualni državni prvaki ostajajo edina ekipa brez zmage v ligi Nova KBM za prvaka. Po uvodnih dveh porazih na gostovanjih v Novem mestu in Stožicah so tokrat izgubili tudi pred domačimi gledalci. Helios Suns je zasluženo slavil s 77:75.

Domžalčani so vodili večji del srečanja in v zadnji četrtini uspešno odbili oba napada domačih. Tajfun se je na začetku zadnjega dela približal na 58:60 zahvaljujoč delnemu izidu 9:0, v zadnjih dveh minutah pa je izjemno predstavo prikazal Ceola Clark (19 točk). Ta je pri vodstvu Helios Suns 75:67 dobri dve minuti pred koncem najprej ukradel žogo, zadel za dve točki, nato pa v naslednjih dveh napadih pristavil še dve trojki za izenačenje na 75:75. Clark je imel nato še priložnost za zmago, vendar je bil premalo natančen, na drugi strani pa je Hugh Robertson (13 točk, 16 skokov) dve sekundi pred iztekom časa zadel za zmago gostov.

Najboljša strelca tekme sta bila Allen Parks s 23 točkami in 12 skoki (indeks 33) za Tajfun ter Željko Zagorac, ki je za goste dosegel 22 točk.

Zmaji doživeli nov hladen tuš

Košarkarji Rogaške pa so tudi po obisku 15-kratnih slovenskih prvakov iz Ljubljane ostali neporaženi v domači dvorani. Tokrat so slavili šele po podaljšku in s košem Darwina Davisa v zadnji sekundi za 88:87.

Za Union Olimpijo je to že drugi poraz v treh tekmah. Potem ko so se v sredo izvlekli proti Tajfunu s košem s sredine igrišča, so tokrat potegnili krajši konec. Podaljšek so izsilili s košem Save Lešića pet sekund pred koncem, v dodatnih petih minutah pa so bili bližje zmagi - Saša Zagorac je zadel dva prosta meta 13 sekund pred koncem, vendar je Davis (18 točk, 5 podaj) pobral odbito žogo po zgrešenem metu Tadeja Fermeta in jo s težkega položaja na veliko veselje nabito polne dvorane skotalil skozi obroč.

Pri Rogaški je imelo pet igralcev dvomestno število točk - Davis 18, Fon 14, Primorac 14, Mijović 14, Ferme 13, pri zeleno-belih pa so trije dosegli 17 točk (Robinson, Lapornik, Zagorac).

Liga Nova KBM za prvaka, 3. kolo:

Tajfun - Helios Suns 75:77 (18:15, 34:36, 49:60)

Dvorana Golovec, gledalcev 600, sodniki: Majkič (Hrastnik), Gajšek (Podčetrtek), Grbić (Ljubljana).
Tajfun: Tratnik 5, Sebič 7 (4:4), Držić 3, Čebular 6 (2:2), Clark 19, Ponjavić 8 (2:3), Bolčina 4, Parks 23 (3:4).
Helios Suns: Ju. Močnik 2, Čakarun 8 (2:2), Ja. Močnik 2, Andriuškevičius 2, Korošec 4 (2:2), Gorjanc 4, Zagorac 22, Atanacković 4 (2:2), Lelić 16, Robertson 13 (2:3).
Prosti meti: Tajfun 11:13, Helios Suns 8:9.
Met za tri točke: Tajfun 6:18 (Clark 3, Sebič, Držić, Tratnik), Helios Suns 9:26 (Lelić 4, Zagorac 4, Robertson).
Osebne napake: Tajfun 17, Helios Suns 17.
Pet osebnih: /.

Krka - Zlatorog 68:67 (16:17, 28:31, 44:54)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 700, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Rener (Koper), Škrbec (Kranj).
Krka: Ivanov 4 (1:2), Lalić 17 (11:12), Tomič 2 (2:2), Sinovec 13, Rebec 7 (0:2), Kastrati 2, Dimec 3 (1:2), Lapornik 14 (4:4), Drobnjak 6 (2:2).
Zlatorog: Jurak 13 (5:8), Vašl 18 (5:6), Abrams 17 (4:4), Vujasinović 7 (5:5), Booker 7 (2:2), Jeftić 3, Čebašek 2 (0:2).
Prosti meti: Krka 21:28, Zlatorog 21:27.
Met za tri točke: Krka 5:19 (Lapornik 2, Ivanov, Sinovec, Rebec), Zlatorog 10:29 (Vašl 3, Abrams 3, Jurak 2, Booker, Jeftić).
Osebne napake: Krka 30, Zlatorog 27.
Pet osebnih: Ivanov (38.), Booker (40.).

Rogaška - Union Olimpija 88:87 (25:16, 44:39, 62:62, 78:78)

Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 1400, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), E. Javor (Ljubljana).
Rogaška: Ferme 13 (5:5), Fon 14 (4:4), Boban 6, Davis 18 (2:2), Grušovnik 2, Primorac 14, Mijović 14 (6:8), Remerkun 7 (5:5).
Union Olimpija: Pavličević 9, Robinson 17 (5:6), Hrovat 4, Nikolić 4, Lapornik 17 (1:2), Lešić 16 (2:2), Zagorac 17 (7:10), Mahkovic 2, Zakis 1 (1:2).
Prosti meti: Rogaška 22:24, Union Olimpija 16:22.
Met za tri točke: Rogaška 10:34 (Ferme 2, Fon 2, Boban 2, Davis 2, Primorac 2), Union Olimpija 11:24 (Lapornik 4, Pavličević 3, Lešić 2, Zagorac 2).
Osebne napake: Rogaška 24, Union Olimpija 24.
Pet osebnih: Remekun (37.), Fon (45.).