Liga Telemach: Rogaška namučila Krko

Novomeška Krka je v 15. kolu domačega prvenstva premagala Rogaško s 86:77.

21. januar 2015 22.25

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 15. kolu lige Telemach gostili Rogaško in jo po preobratu premagali s 86:77.

Gostujoči košarkarji so že od prvega sodniškega meta prikazali dobro igro in po slabih dveh minutah vodili z 11:5, prvo četrtino pa so končali z vodstvom 28:25.

Državni prvaki iz Novega mesta tudi v drugi četrtini niso prikazali svoje igre in so vseskozi zaostajali, ob glavnem odmoru je bilo 50:42 za Rogaško.

Gostje so tekmo nadzorovali vse do 28. minute, ko so vodili s 60:50, nato pa je Krka zrežirala preobrat in po delnem izidu 18:3 v 33. minuti povedla za pet (68:63), svojo prednost pa je zadržala vse do konca.

Pri Krki je bil prvi strelec Christopher Booker s 14 točkami, Matej Rojc je prispeval 13 točk. Pri Rogaški je bil najučinkovitejši Sandi Čebular s 24 točkami.

Krka bo v naslednjem kolu igrala proti Heliosu (27. januar), Rogaška bo prosta.

Džikić: Velika stvar je, da imamo v moštvu popolne profesionalce

»Čestitam svojim igralcem za zmago in željo po zmagi. Booker je dobesedno vstal iz postelje in odigral 27 minut. Včeraj je imel 39,2 stopinje vročine in dve noči ni spal. Lapornik igra na lastno odgovornost. Hukić je vseskozi z moštvom, Joksimović sprejema vse naloge brez ugovorov. Velika stvar za naš klub je, da imamo v moštvu take fante, popolne profesionalce, ki so lahko vzor vsakemu mlademu košarkarju, ki nasprotnike ne delijo na velike in male in ki jih zanima samo zmaga in naslednji nasprotnik,« je po tekmi povedal trener Krke Aleksandar Džikić.