Liga Telemach: Rogaška si je že zagotovila boje za naslov

V 15. kolu lige Telemach so košarkarji Rogapke z 72;62 premagali Šenčur in že napredovali v ligo za prvaka.

13. februar 2016 23.20
Košarka
Ljubljana - Z zmago na domačem parketu proti Šenčur Gorenjski gradbeni družbi so košarkarji Rogaške tri kola pred koncem prvega dela postali prva ekipa, ki si je zagotovila napredovanje v Ligo Telemach za prvaka. Po lepi košarkarski predstavi in polnimi tribunami glasnih navijačev so Gorenjci klonili z 72:62.

Rogaška se je tokrat uspela ogniti dramatične končnice, ki jo je na prvi tekmi, potem ko je vodila praktično vso srečanje, stala zmage. Končna razlika sicer ni najbolj realni pokazatelj dogajanja na parketu, saj je bila tekma tri minute pred koncem še izenačena (61:60). A nato so Slatinčani s čvrsto obrambo naredili delni izid 11:0 in Šenčurju zadali četrti poraz v nizu.

»Znova se je ponovila stara zgodba. Tekmo smo izgubili po enakem ključu, kot vse prejšnje. V zadnjih trenutkih tekme ni bilo prave osredotočenosti pri mojih najbolj izkušenih košarkarjih. Do pet minut pred koncem smo imeli še vse v svojih rokah, nato pa se je kolektivna igra podrla, individualnost pa je stopilo v ospredje pred moštvo. Zaradi nekaj norih metov, ki smo jih zgrešili, smo izgubili tekmo. Upam, da smo se iz teh porazov kaj naučili,« je bil po tekmi kritičen trener šenčurske zasedbe Igor Kešelj.

Do manjšega presenečenja so se na sobotnih tekmah dokopali Hopsi, ki so na domačem parketu ugnali Portorož s 86:66. Na krilih Jana Rizmana so do polčasa ušli na dvomestno prednost, tudi v nadaljevanju pa bili suvereni. Omenjeni branilec Hopsov je tekmo končal pri 31 točkah (met iz igre 12:19, trojke 7:12, indeks 32), kar je peti najboljši strelski dosežek sezone.

Zmage se je pričakovano veselila tudi Lastovka, ki je doma s 97:58 odpravila Elektro. Varovanci trenerja Andreja Žaklja so se Šoštanjčanov lotili resno od prve minute dalje in hitro rešili vprašanje zmagovalca. Po prvih desetih minutah so imeli 13 točk naskoka, ob odmoru 17, po treh delih pa je bilo že 80:45.