Liga Telemach: Domžalčani presenetljivo izločili Olimpijo

Helios je bil v četrtfinalu še drugič boljši od Olimpije (72:69). Bečirovič: Vsi bi radi videli Olimpijo na kolenih.

07. maj 2015 19.48
Košarka

Domžale - Košarkarjem domžalskega Heliosa je uspel veliki met, saj so v četrtfinalu lige Telemach še drugič premagali Union Olimpijo (72:69) in poskrbeli, da so Ljubljančani prvič v samostojni Sloveniji ostali brez polfinala.

Union Olimpija se je s tem znašla v sila nezavidljivem položaju, saj lahko ostane tudi brez uvrstitve v regionalno ligo ABA, to ji bo uspelo le v primeru, če bo Krka osvojila naslov državnega prvaka.

Tekma v dvorani Komunalnega centra se je začela z izenačeno igro, Helios pa je imel po uvodni četrtini le točko prednosti (20:19). Gostitelji so v nadaljevanju nadigrali nasprotnike in si do glavnega odmora priborili štirinajst točk prednosti (43:29), eden izmed razlogov za visok zaostanek Olimpije pa je bil porazen met za tri točke (2/20).

Ljubljančani so se med odmorom zbrali in po vrnitvi na parket nemudoma vrnili udarec, se z delnim izidom 22:9 vrnili v igro, tako da je ekipi pred zadnjimi desetimi minutami le točka (51:52). Četrto četrtino so bolje začeli Ljubljančani, ki so s trojkama Gorana Jagodnika in Klemna Prepeliča najprej povedli za pet, po prostih metih Jagodnika pa za sedem točk (59:52). A prevlada Olimpije ni trajala dolgo, Domžalčani so se vrnili v igro in trinajst sekud pred koncem vodili za dve točki, ko je za Olimpijo zadel Alen Omić (69:69), domačim pa je ostalo še enajst sekund.

Pri Heliosu je v zadnjem napadu odgovornost prevzel Jure Pelko in pri metu za tri točke izsilil prekršek Marka Marinovića. Ta se nikakor ni mogel sprijazniti s sodniško odločitvijo in je bil zaradi neprimernega obnašanja izključen, Helios pa je imel na voljo pet prostih metov. Pelko je zadel že prvega in zapečatil usodo Olimpije, nato pa je bil uspešen še dvakrat in postavil končni izid 72:69.

Pri domačih je bil prvi strelec Kyle Casey z 22 točkami, pri Olimpiji pa Klemen Prepelič s 13 točkami.

Trener Olimpije Memi Bečirovič je bil po porazu nezadovoljen s sodniki: »Vsi napadajo Union Olimpijo, brez nje pa ne bi bilo slovenske košarke. Vprašajte sodnika Pukla, ali je on nad Olimpijo in nad slovensko košarko. Poglejmo si posnetek tekme, preverimo koliko je bilo osebnih napak in koliko izmed njih jih je bilo dosojenih. Pa ne mislim le zadnjo osebno napako, čeprav se te nikjer ne bi dosodilo. Ne želim zmanjševati zmage Heliosa, a Olimpijo bi vsi radi videli na kolenih. Olimpija sedaj je na kolenih, a kaj imate od tega. Boste spremljali drugo ligo? Je to cilj? Če ja, potem v redu. Zakaj se nikoli ne napade sodnikov, zakaj nikoli oni niso krivi za odsojeno? Imamo polno mladih fantov. Kaj bodo sedaj počeli? Seveda jim ni vseeno.«

Tajfun izločil Zlatorog

Košarkarji Tajfuna so bili tudi na drugi četrtfinalni tekmi lige Telemach boljši od Zlatoroga (59:50) in so si kot prvi zagotovili mesto v polfinalu.

Tajfun je domači četrtfinalni dvoboj odločil v zadnjih desetih minutah. Gostitelji so v četrto četrtino vstopili s prednostjo dveh točk (43:41), nato pa pobegnili z delnim izidom 11:3.

Pri Tajfunu sta bila najboljša strelca Dragiša Drobnjak in Ceola Clark III s po 12 točkami, pri Zlatorogu pa sta bila najbolj razigrana Sašo Zagorac s 16 točkami in 12 skoki ter Igor Tratnik s 15 točkami in 10 skoki.

Krka še drugič premagala Portorož

Tajfun se bo v polfinalu zoperstavil novomeški Krki, ki je danes z drugo zmago izločila Portorož (87:70).

Krka je v prvi četrtini prikazala odlično igro in vodila za največ štirinajst točk (21:7), Portorož pa se je z boljšim zaključkom približal na devet (13:22). Novomeščani so v drugi četrtini nadzorovali potek tekme in na glavni odmor odšli z vodstvom 42:36, zmagovalca pa so odločili z dobro tretjo četrtino (23:13), po kateri so imeli šestnajst točk naskoka (65:49).

Pri Krki sta največ točk dosegla Luka Lapornik (13) in Miralem Halilović (12), pri Portorožu pa je izstopal Dejan Čigoja z 21 točkami.