Liga Telemach: Elektra Šoštanj presenetila Zlatorog

V uvodni tekmi 9. kola lige Telemach za prvaka so košarkarji Zlatoroga presenetljivo klonili proti Elektri Šoštanj (66:58).

24. april 2012 16.33
24. april 2012 18.00
D. O., Delo.si
Laško - Če bi Zlatorog na današnji tekmi slavil, bi se že uvrstil med prve štiri klube na prvenstveni lestvici in s tem v polfinale, a jim je načrte prekrižala Elektra, ki ima v zadnjem krogu v soboto, 28. aprila, proti Šentjurju še vedno možnosti za preboj med štiri najboljše v ligi Telemach. A za to morajo Laščani še enkrat izgubiti, v tekmi 10. kroga, ki bo na sporedu prav tako v soboto, pa se bodo pomerili s Heliosom.

Zlatorog je odločno odprl tekmo in povedel z 9:0, po nekaj bolj mirnih minutah pa so gosti vendarle znižali prek Tadeja Horvata, ki je zadel met za tri točke. Laščani se niso ustavljali in pridno polnili tekmečev koš, po prvi četrtini pa so si priigrali 11 točk prednosti (18:7), piše STA. Šoštanjčani so na začetku druge četrtine hitro dosegli sedem zaporednih točk in se nekoliko bolj približali tekmecem. V zaključku prvega polčasa se je košarkarjem Elektre uspelo približati na tri točke zaostanka (30:27), nato le na točko, a so Laščani na odmor vendarle odšli s prednostjo štirih točk (33:29).

Po nekaj izenačenih minutah je Zlatorogu uspelo pobegniti na +6 (40:34), toda Elektra se ni dala. Še enkrat več so se približali (47:45), dve minuti pred koncem pa je prvič na tekmi gostom uspelo izenačiti na 47:47, 17 sekund pred koncem pa po zaslugi Horvata, ki je zadel prosti met, celo prvič povesti (48:47). Šoštanjčani prednosti tudi v zadnji četrtini niso izpustili iz rok, Laščani pa niso našli načina, kako se gostom vsaj približati. Ko je dobro minuto pred koncem srečanja na semaforju zasvetilo 64:56, pa je že bilo jasno, da bodo tretjo zmago v ligi Telemach za prvaka vknjižili košarkarji Elektre.

Liga Telemach za prvaka, 9. kolo (ob 19. uri):

Zlatorog - Elektra Šoštanj 58:66 (18:7, 15:22, 14:19, 11:18)

Dvorana Tri lilije, gledalcev 250, sodniki: Pukl (Limbuš), Lovšin (Ljubljana), Vučković (Maribor).

Zlatorog: Škifić 7 (1:1), Brodnik, L. Lapornik 8 (2:2), Nikolič, Panić 14 (2:2), Vujasinović 2 (2:2), Omić 15 (3:5), M. Lapornik 5, L. Dimec 2, Atanacković 1 (1:2), Mali, Strnad 4.

Elektra: Šlutej, Hasić, Zagorc 7 (5:8), Julević 2 (2:2), Lelić 12 (4:4), Lekić, Nuhanović 16 (2:3), Bajramlić 10 (3:4), Bukovič 4 (1:2), Pajević, Horvat 15 (5:6).

Prosti meti: Zlatorog 11:14, Elektra Šoštanj 22:29.

Met za tri točke: Zlatorog 5:17 (L. Lapornik in Panić 2, M. Lapornik), Elektra Šoštanj 4:14 (Horvat 2, Bajramlić, Bukovič).

Osebne napake: Zlatorog 26, Elektra Šoštanj 21.