Liga Telemach: Olimpija z veliko sreče ušla Tajfunu, Zlatorog neporažen

V 2. kolu lige Telemach za prvaka so Ljubljančani zrli drugemu porazu v oči, a vendarle premagali Šenjur s 77:76.

Š. Ro.
sre, 23.03.2016, 20:27; spremenjen: 22:49

Ljubljana - Po uvodnem šoku in porazu z Zlatorogom se je tudi v 2. kolu lige Telemach za prvaka Union Olimpiji že napovedoval črn scenarij. Z zvrhano mero sreče so petnajstkratni državni prvaki tokrat rešili svojo kožo, saj je zmagoviti koš oziroma trojko je v zadnjih sekundah tekme s svoje polovice igrišča zadel Nikola Pavličević.

Ljubljančani so sicer v prvem polčasu igrali dobro in zbrano, vodili so že s 15 točkami točk prednosti. Toda v nadaljevanju je kolektivna igra razpadla, ponesrečeni individualni poizkusi bi se kmalu končali z drugim porazom. Tajfun, ki je v uvodnem kolu izgubil v Novem mestu, se je namreč v drugem delu dvignil, v zadnji četrtini pa je bila zmaga že na dosegu roke. Sandi Čebular je tri sekunde pred koncem zadel prosti met za dve točki prednosti. Toda Pavličević je imel druge načrte, šel je v napad in dobri dve sekundi pred iztekom časa z metom s svoje polovice igrišča od table zadel za zmago s 77:76.

Zlatorog drugič zmagal

Po dveh tekmah je edini neporažen ostal Zlatorog. Laščani so v derbiju kroga pred domačimi gledalci premagali Rogaško s 66:63. Laščani so šele druga ekipa v ligi poleg Šenčurja, ki je ugnala varovance Damjana Novakovića. Hkrati so varovanci Aleša Pipana zabeležili 11. zmago v zadnjih 12 tekmah.

O zmagovalcu je v dvorani Tri lilije odločala obramba. Rogaška je namreč v tretji četrtini praktično izničila dvomestno prednost domačih in bila do konca v igri za zmago. Ključno je bilo polaganje Daniela Vujasinovića šest sekund pred koncem, ki ga s trojko za podaljšek ni mogel izničiti niti Tadej Ferme v zadnji sekundi.

Pri domačih so največ točk (prvi strelec Vašl je ostal brez točk) dosegli Jamar Abrams (16), Vujasinović (12), Goran Jurak in Chris Booker (oba po 11), pri gostih pa je Darwin Davis zbral 14 točk, Cory Remekun pa 8 točk in 10 skokov.

Poraz Krke

Košarkarji Heliosa pa so prvič v sezoni premagali Krko. Po dveh februarskih porazih v četrtfinalu pokala Spar so tokrat pred domačimi gledalci zmagali z 68:62. Odločilna je bila čvrsta, nepopustljiva obramba Domžalčanov v drugem polčasu, kateri pokalni prvaki niso bili kos.

Varovanci trenerja Jakše Vulića so kljub prednosti desetih točk slabe tri minute pred koncem do konca trepetali za zmago. Po eni strani zaradi napada gostov, ki so v zadnji minuti prišla na zaostanek treh točk (69:66), po drugi pa zaradi dejstva, da so dobro minuto pred koncem že štirje igralci obsedeli na klopi zaradi petih osebnih napak. Ker je imel domači strateg na voljo le devet igralcev, bi to lahko pomenilo, da bi moral Helios Suns tekmo dokončati le s štirimi igralci v polju. A popolni drami so se domači izognili po zaslugi dovolj natančnega izvajanja prostih metov Marjana Čakaruna (18 točk, 8 skokov).

Liga Telemach za prvaka, 2. kolo:

Helios Suns - Krka 68:62 (10:19, 30:38, 53:49)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 500, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Krejić (Kranj).
Helios Suns: Ju. Močnik 2, Čakarun 18 (8:12), Ja. Močnik 12 (0:1), Berlič 1 (1:2), Korošec 2 (2:4), Gorjanc 9 (3:4), Atanacković 5 (1:1), Lelić 11 (3:3), Robertson 14 (5:5).
Krka: Ivanov 12 (6:8), Sinovec 8, Rojc 2, Lalić 7 (1:4), Tomič 8 (1:4), Mulalić 3 (3:3), Dimec 18 (8:9), Lapornik 10 (1:3), Drobnjak 2.
Prosti meti: Helios Suns 23:32, Krka 20:31.
Met za tri točke: Helios Suns 3:20 (Ja. Močnik 2, Robertson), Krka 2:20 (Lapornik, Tomič).
Osebne napake: Helios Suns 32, Krka 30.
Pet osebnih: Gorjanc (36.), Robertson (37.), Atanacković (39.), Lelić (39.), Ivanov (40.), Lapornik (40.).

Zlatorog - Rogaška 66:63 (16:10, 35:21, 47:44)

Dvorana Tri lilije, gledalcev 750, sodniki: Majkič (Hrastnik), Vučković (Maribor), Španič (Postojna).
Zlatorog: Jurak 11 (2:5), Barič 5 (1:1), Jeftić 7, Booker 11 (1:1), Abrams 16 (2:2), Vujasinović 12, Đekić 2, Čebašek 2.
Rogaška: Ferme 9 (3:4), Fon 8 (1:2), Boban 6, Davis 14 (2:2), Primorac 7 (1:1), Ritlop 2, Mijović 9 (5:7), Remerkun 8 (0:1).
Prosti meti: Zlatorog 6:9, Rogaška 12:17.
Met za tri točke: Zlatorog 6:23 (Booker 2, Abrams 2, Jurak, Jeftić), Rogaška 7:21 (Boban 2, Davis 2, Ferme 2, Fon).
Osebne napake: Zlatorog 23, Rogaška 20.
Pet osebnih: Jurak (38.).

Union Olimpija - Tajfun 77:76 (26:15, 46:35, 61:54)

Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Pukl (Maribor), Rener (Koper), Škrbec (Kranj).
Union Olimpija: Pavličević 9, Robinson 13 (6:7), Hrovat 8 (2:2), Nikolić 5, Lapornik 4 (2:2), Lešić 16 (7:7), Zagorac 16 (9:10), Zakis 6 (1:2).
Tajfun: M. Sebič 2, Tratnik 7 (0:1), Čebular 11 (1:2), Bratož 6 (2:2), Clark 14 (4:4), Bolčina 17 (1:2), Parker 6 (4:4), Parks 13 (1:2).
Prosti meti: Union Olimpija 27:30, Tajfun 13:17.
Met za tri točke: Union Olimpija 10:23 (Pavličević 3, Hrovat 2, Robinson, Lešić, Zagorac, Nikolić, Zakis), Tajfun 7:22 (Čebular 2, Clark 2, Bolčina 2, Tratnik).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Tajfun 25.

Liga Telemach za obstanek, 3. kolo:

Lastovka - Elektra 114:53 (21:16, 51:27, 76:43)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 100, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Pur (Šmarje pri Jelšah), Smrekar (Nova Gorica).
Lastovka: Percel 7 (5:6), Novak 11 (2:4), Šaškov 9 (1:2), Mlakar 1 (1:2), Zekavičić 20 (6:8), Julević 8 (6:6), Šutulović 16 (2:4), Balažic 21 (2:2), Janc 7, Rizvić 14 (4:4).
Elektra: J. Kosi 4 (2:2), Omladič 5 (1:2), Praunseis 5, Petelinšek 6 (2:2), Bukovič 15 (5:6), Đurica 4 (2:2), Hasić 10 (0:2), Jurko 4.
Prosti meti: Lastovka 29:38, Elektra 12:16.
Met za tri točke: Lastovka 7:20 (Balažič 3, Šaškov 2, Novak, Janc), Elektra 5:14 (Hasić 2, Bukovič 2, Praunseis).
Osebne napake: Lastovka 22, Elektra 30.
Pet osebnih: J. Kosi (38.).

LTH Castings - Hopsi Polzela 102:90 (23:32, 49:53, 69:73, 85:85)

Dvorana Poden, gledalcev 100, sodniki: Poljanšek (Lesce), Gajšek (Podčetrtek), Mauer (Postojna).
LTH Castings: Rebec 4 (2:2), Čančar 25 (6:6), Sajevic 7, Abramovič 15 (4:4), Akodo 10, Radulović 23 (3:4), Morina 18 (7:8).
Hopsi Polzela: Rizman 14, Djukanović 4, Čup 15 (2:4), Mikulić 16 (2:2), Marasović 12 (4:4), Godler 16 (4:4), Bukovič 4, Kosič 9 (2:2).
Prosti meti: LTH Castings 22:24, Hopsi Polzela 14:16.
Met za tri točke: LTH Castings 10:32 (Abramovič 3, Čančar 3, Akodo 2, Sajevic, Morina), Hopsi Polzela 8:23 (Godler 2, Rizman 2, Mikulić 2, Kosič, Čup).
Osebne napake: LTH Castings 24, Hopsi Polzela 24.
Pet osebnih: Godler (41.), Bukovič (41.), Rizman (45.).

Portorož - Šenčur Ggd 74:72 (23:21, 43:44, 61:58)

Dvorana Lucija, gledalcev 200, sodniki: Zupančič, E. Javor, Grbić (vsi Ljubljana).
Portorož: Barbarič 22 (7:8), Borse 6, Petrović 5 (0:2), Trampuš 13 (2:2), Buda 8, Hodžić 13 (4:4), Besedič 7.
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Kosec 2, Martinčič 13, Pavić 13 (3:6), Eržen 6, Miljković 17 (5:6), Špan 12, Jokić 5, Grum 2, Blaževič 2.
Prosti meti: Portorož 13:16, Šenčur Ggd 8:12.
Met za tri točke: Portorož 13:20 (Trampuš 3, Barbarič 3, Hadžić 3, Borse 2, Besedič, Petrović), Šenčur Ggd 8:20 (Martinčič 3, Špan 2, Eržen 2, Jokić).
Osebne napake: Portorož 21, Šenčur Ggd 22.