Liga za prvaka: Krka nerešljiva uganka za Laščane, tretja zmaga za Rogaško

V tekmi 5. kola lige za prvaka so košarkarji Krke s 96:70 premagali Zlatorog, Rogaška je ugnala Grosbasket z 82:74.

11. april 2015 23.26
Košarka
Š. Ro., Delo.si

Novo mesto - V končnici košarkarskega državnega prvenstva so košarkarji novomeške Krke dosegli novo zmago. V 5. kolu lige Telemach za prvaka niso dovolili presenečenja in še četrtem letošnjem medsebojnem obračunu premagali Zlatorog iz Laškega, tokrat s kar 96:70.

Čeprav so se Laščani v prvih treh četrtinah še upirali domačim košarkarjem, so bili slednji v nadaljevanju spet nerešljiva uganka za goste. Zlasti v zadnji četrtini so doživeli popolni mrk. Novomeščani so tako vpisali povsem zasluženo zmago z razliko, ki je proti koncu znašala največjo prednost na tekmi kar 26 točk.

V majici domačih je bil najbolj razpoložen Aleksis Mangikri Wangmene s 24 točkami in sedmimi skoki, Malcolm Ray Armstead se je ustavil pri 16 točkah, pri gostih pa je Sašo Zagorac prispeval 26 točk in deset skokov.

Rogaška spet zmagala

Tretjo zmago je po dveh zaporednih porazih dosegla Rogaška. V dvoboj s sosedi na prvenstveni lestvici je predvsem zaradi domačega igrišča vstopila kot favorit in ta naziv tudi upravičila. A ni imela lahkega dela. Grosbasket je sicer večji del tekme zaostajal, v tretji četrtini je po zaostanku 12 točk že kazalo, da je njihov odpor končan, toda v zadnjem delu so se vrnili v igro, celo povedli z izidom 67:66, v zadnjih minutah pa so bili domači na krilih razpoloženih Dražena Bubnića in Sandija Čebularja spet boljši in jim tako zadali četrti poraz v ligi za prvaka.

Gostje so v prvem polčasu vodili le na začetku tekme, ko jih je Mensud Julević s trojko povedel v vodstvo s 7:3, nato pa so povedli tudi z 9:4. A že kmalu je Čebular s trojko izenačil na 9:9, Bubnić pa je z dvema prostima metoma domače prvič popeljal v vodstvo s 15:13.

Od takrat pa do 35. minute so domači ves čas vodili, v drugi četrtini že za 11, v tretji pa tudi za 12. A približno pet minut pred koncem so gostje z delnim izidom 6:0, za katerega sta poskrbela Boban Tomič in Julević, po dolgem času prešli v vodstvo in obetal se je dramatičen zaključek. Na začetku 38. minute je bilo še vse odprto, saj je semafor kazal 73:72, prav tako še ni bilo nič odločenega na začetku 39. minute, ko je bilo 76:74, toda do konca gosti niso več dosegli točke, na drugi strani pa sta Žiga Dimec in Bubnić poskrbela, da je razlika le še narasla.

Liga za prvaka, 5. kolo:

Krka - Zlatorog Laško 96:70 (21:19, 46:37, 71:60)

Dvorana ŠD Leona Štuklja, gledalcev 600, sodniki: Damir Javor (Ljubljana), Mario Majkič (Hrastnik), Uroš Vuga (Izola).

Krka: Krivec 3 (1:2), Rojc 5 (3:3), Wangmene 24 (4:6), Armstead 16 (2:2), Joksimović 11, Booker 11, Hukić 2, Zatežić 4, Ritlop 1 (1:2), Lapornik 9, Halilovič 10 (2:4).

Zlatorog Laško: Barič 7 (3:3), Tratnik (0:2), Jovanović 4, Lapornik 10 (2:2), Marasović 8 (2:6), Ponjavić 9 (2:4), Zagorac 26 (3:4), Vašl 6 (2:2).

Prosti meti: Krka 13:19, Zlatorog Laško 16:25.

Met za tri točke: Krka 5:19 (Armstead 2, Joksimović, Booker, Lapornik); Zlatorog Laško 6:21 (Zagorac 3 Lapornik 2, Ponjavić).

Osebne napake: Krka 21, Zlatorog Laško 19.

Pet osebnih napak: Marasović.

Rogaška - Grosbasket 82:74 (19:18, 38:30, 60:53)

Športna dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 450, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Zupančič (Ljubljana).

Rogaška: Ferme 9, Koštomaj 1 (1:2), Boban 11, Dimec 9 (1:2), Čebular 21 (5:5), Primorac 2 (0:2), Bubnić 23 (4:4), Matić 6.

Grosbasket: Tomič 16 (1:1), Trampuš 8, Julević 20 (7:8), Baločka 15 (5:7), Mali 5, Papac 4, Fon 6.

Prosti meti: Rogaška 11:15, Grosbasket 13:16.

Met za tri točke: Rogaška 11:27 (Ferme in Boban 3, Čebular in Matić 2, Bubnić), Grosbasket 5:15 (Julević 3, Tomič, Mali).

Osebne napake: Rogaška 22, Grosbasket 23.

Pet osebnih napak: Papac (32.).

Liga za obstanek, 5. kolo:

Hopsi Polzela - Šenčur Ggd 68:79 (18:18, 30:41, 46:62)

Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Španič (Postojna).

Hopsi Polzela: Dimec 3 (1:2), Abramović 10 (2:2), Bejtić, Rizman 11 (5:5), Vuković, Pungartnik 6 (0:1), Zolotić 2, Godler 5 (1:2), Atanackovič 8 (2:2), Mikulič 4 (1:4), Ahmedović 19 (5:7).

Šenčur Ggd: Ribnikar, Krišto 4 (2:3), Kosec 12 (4:5), Krejić 7 (1:2), Jeršin 8 (3:4), Pavič 17 (5:5), Eržen 13 (3:4), Finžgar 4, Grum 12, Blaževič 2.

Prosti meti: Hopsi Polzela 17:25, Šenčur Ggd 18:23.

Met za tri točke: Hopsi Polzela 5:22 (Rizman 2, Atanackovič 2, Mikulič 1), Šenčur Ggd 5:20 (Krejić 2, Eržen 2, Jeršin 1).

Osebne napake: Hopsi Polzela 23, Šenčur Ggd 26.

Pet osebnih: Godler (34.); Krišto (36.), Grum (40.).

Portorož - Helios Suns 73:75 (18:20, 39:40, 58:56)

Dvorana: ŠD Lucija, gledalcev 150, sodniki Edo Javor (Ljubljana), Gregor Mlakar (Škofja Loka), Uroš Kolar (Ljubljana).

Portorož: Močnik 9 (2:2), Petrović 11, Čigoja 2, Buda 10 (2:3), Hodžić 9 (1:2), Besedič 9 (2:4), Ožbolt 5 (2:2), Markič 18.

Helios Suns: Močnik 8 (1:1), Morina 8 (1:2), Ščekić 8 (2:2), Casey 18 (3:4), Vončina 18 (5:7), Pelko 15 (6:6.).

Prosti meti: Portorož 9:13, Helios Suns 18:22.

Met za tri točke: Portorož 8:32 (Hodžić 2, Markič 2, Močnik, Petrović, Besedič, Ožbolt), Helios Suns 7:22 (Vončina 3, Močnik, Morina, Casey, Pelko).

Osebne napake: Portorož 26, Helios Suns 21.

Pet osebnih: Besedič (38.), Ščekić (36.).