Barcelona ostaja edino neporaženo moštvo v drugem delu košarkarske evrolige, na kolena je spravila še Olympiacos.

01. februar 2014 00.24
BASKET-EURL-PANATHINAIKOS-BARCELONA
J. P., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Barcelone ostajajo tudi po petem kolu drugega dela evrolige edino neporaženo moštvo. Danes so na gostovanju sneli skalp tudi zmagovalcu zadnjih dveh izvedb tega tekmovanja Olympiacosu, boljši so bili s 63:56. Pri zmagovalcih sta se med strelce vpisala tudi oba slovenska junaka. Učinkovitejši je bil Erazem Lorbek, ki je v slabih 14 minutah zmogel sedem točk (met za dve 2:2, trojke 1:2) in dodal še tri skoke, medtem ko se je Boštjan Nachbar v skoraj 26 minutah in pol ustavil pri petih točkah (za dve 1:2, trojke 1:2), zmogel pa tudi pet skokov v obrambi. Pri zmagovalcih je bil sicer najučinkovitejši Marcelinho Huertas s 17 točkami, pri poražencih sta jih Dimitris Diamantidis in Stephane Lasme prispevala po 13.

V drugem dvoboju skupine E je Anadolu Efes na gostovanju z 72:66 ugnal Laboral Kutxo in vpisal drugo zmago v drugem delu. V skupini F Žalgiris še naprej neuspešno lovi prvo zmago, tokrat mu jo je izpred nosa izmaknil Galatasaray (90:83), Partizan pa ni mogel priti do živega Lokomotivu Kubanu (81:87).