Murić in Vidmar povozila Domžalčane

Košarkarji moštva Helios Suns so v 13. kolu lige prvakov v skupini A v gosteh izgubili proti turškemu Banvitu Bandirmi s 56:74.

17. januar 2017 22.28
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA

Izmir - Domžalski košarkarji so svojem zadnjem gostovanju v ligi prvakov še enajstič izgubili. Tokrat so morali priznati premoč drugouvrščeni ekipi skupini A Banvitu Bandirmi, ki so se ji tri četrtine dobro upirali, ob polčasu so celo vodili, v zadnji četrtini pa aktualni slovenski državni prvaki več kot sedem minut žoge niso spravili skozi obroč nasprotnika.

V domači ekipi sta se izkazala tudi slovenska reprezentanta Edo Murić s 15 točkami, eno manj je dosegel Gašper Vidmar, pri Domžalčanih je bil najbolj učinkovit Brandyn Curry s 17 točkami.

Varovanci Jakše Vulića niso najbolje začeli tekme proti turški ekipi, ki leta 2017 ni začela najbolj obetavno, saj je v ligi prvakov v prejšnjem krogu morala priznati premoč vodilne ekipe skupine A Monacu (63:65), v domačem prvenstvu pa enajstouvrščenemu Istanbulu BBSK (95:100). Domžalčanom igra v napadu ni stekla, po koncu prve četrtine so zaostajali za sedem točk (12:19), toda v drugi četrtini so se le razigrali. Predvsem to velja za met za tri točke, saj so dosegli kar šest trojk, tri od tega Aljaž Bratec, ki je enkrat zadel tudi za dve točki in bil med najbolj zaslužnimi, da so po izenačenju v 14. minuti (24:24), že v isti minuti povedli s 27:24. Po novi trojki, tokrat Curryja, je bilo 30:25 za Helios Suns, ki je na odmor odšel s prednostjo dveh točk.

V začetku drugega polčasa je Edo Murić z dvema točkama spet popeljal domačo ekipo do vodstva (41:40), vendar se domžalski košarkarji niso predali. Z novo trojko Curryja so še enkrat povedli (48:47), a je bilo to njihovo zadnje vodstvo na tekmi. Zanje je bila predvsem usodna zadnja četrtina, v kateri več kot sedem minut niso dosegli koša, ko pa je Tomašu Kyzlinku to le uspelo, je bilo na semaforju že 72:54. Zanimivo je, da so Domžalčani izvajali le štiri proste mete, vse štiri so tudi zadeli.

V zadnjem kolu prvega dela lige prvakov bodo Domžalčani gostili češki Nymburk. Tekma bo v sredo, 25. januarja.

Liga prvakov, 13. kolo:

Banvit Bandirma - Helios Suns 74:56 (19:12, 36:38, 55:52)

Dvorana Bandirma, gledalcev 2000, sodniki: Rosso (Fra), Baldini (Ita) in Clivaz (Švi).

Banvit: Murić 15 (2:3), Kulig 13 (5:7), Gecim 9 (5:5), Gökalp 3 (1:2), Vidmar 14 (4:7), Korkmaz 5, Theodore 15 (3:4).

Helios Suns: Močnik, Kyzlink 13, Bratec 11, Currry 17 (2:2), Vesel, Gorjanc 6, Remekun 2 (2:2), Atanacković 6.

Prosti meti: Banvit 19:27, Helios Suns 4:4.

Met za tri točke: Banvit 3:16 (Murić, Gecim, Korkmaz), Helios Suns 10:21 (Bratec 3, Kyzlink 3, Curry 3, Atanacković).

Osebne napake: Banvit 11, Helios Suns 24.